Raseinių naujienų portalas

NaujienosPolitika

Parlamentarai rudenį deklaravo pusantro karto daugiau susitikimų nei prieš metus

Parlamentarai praėjusios rudens sesijos metu deklaravo pusantro karto daugiau susitikimų nei prieš metus, ši sesija buvo aktyviausia nuo kadencijos pradžios, trečiadienį paskelbė su korupcija kovojančios organizacijos „Transparency International“ Lietuvos skyrius (TILS).

Šios sesijos metu 69 parlamentarai paskelbė 739 susitikimus su interesų grupėmis ir registruotais lobistais. Prieš metus jų registruoti 525.

Iš viso nuo kadencijos pradžios parlamentarai paviešino daugiau nei 2,6 tūkst. susitikimų su interesų grupių atstovais ir registruotais lobistais.

„Džiaugiuosi, kad parlamentarai vis aktyviau viešina savo susitikimus ir taip leidžia geriau suprasti, su kokiais verslo, profsąjungų, pilietinių ir kitų organizacijų atstovais susitinka priimdami mums visiems svarbius sprendimus, – sako TILS iniciatyvų vadovė Ieva Dunčikaitė. – Labai norėčiau, kad būtent šiems susitikimams darbotvarkėse būtų skiriama daugiau dėmesio, aiškiai nurodant jų temas bei tikslus.“

Valdančioji koalicija paskelbė pusketvirto karto daugiau susitikimų – 545, negu Seimo opozicija – 157.

Daugiausiai susitikimų 2022 metų rudens sesijos metu deklaravo Laisvės frakcijos narė Aušrinė Armonaitė – 59, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Simonas Gentvilas ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Jurgita Šiugždinienė po 57 susitikimus. Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen paskelbė 37 susitikimus, TS-LKD frakcijos narė Monika Navickienė – 36 susitikimus.

Aktyviausiai, kaip ir pavasarį, susitikimus skelbė Laisvės frakcija – 10 iš 11 frakcijos narių viešino, su kokiomis interesų grupėmis jie susitiko – iš viso 159 susitikimus. Liberalų sąjūdžio frakcijoje susitikimus skelbė 10 politikų iš 12 – iš viso 101 susitikimą.

Po bent vieną susitikimą taip pat deklaravo 10 iš 16 Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narių – jie paviešino 66 susitikimus.

Septyni iš 12 Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narių paskelbė 38 susitikimus, 22 iš 51 TS-LKD frakcijos narių – 285 susitikimus, aštuoni iš 20 Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narių – 51 susitikimą. Vienas iš 10 Darbo partijos frakcijos narių paviešino du susitikimus su interesų grupių atstovais ir registruotais lobistais.

Nė vienas iš Lietuvos regionų frakcijos ir Mišrios Seimo narių grupės narių nepaskelbė tokių susitikimų. 

Daugiausiai paskelbtų susitikimų vyko su verslininkais ir verslo asociacijomis – 233. Iš jų, 48 susitikimai vyko su lobistų sąraše registruotomis verslo asociacijomis ir įmonėmis. Kas penktas susitikimas – 162 iš 739 – vyko su nevyriausybinėmis ir kitomis ne pelno siekiančiomis organizacijomis, taip pat su švietimo įstaigų ir mokslo atstovais – 152 susitikimai. 

Analizuojant Seimo narių darbotvarkes buvo skaičiuojami politikų 2022 metų rugsėjo 10 dienos – 2023 metų vasario 16 dienos oficialiuose darbo kalendoriuose paskelbti susitikimai.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us