Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienosPolitika

Ką planuoja veikti kadenciją baigiantys rajono vadovai? (papildyta mero atsakymais)

Jau kitą savaitę, balandžio 20 dieną, prisieks naujas Raseinių rajono meras Arvydas Nekrošius ir 10-ojo šaukimo taryba. Išrinktas meras Arvydas Nekrošius jau pradėjo formuoti komandą. Šiandien žinoma, kad į vicemerų pozicijas bus siūlomi socialdemokratas Matas Skamarakas ir Mingaudas Tamaliūnas, politinio komiteto „Tau kraštieti“ lyderis. Pagal naują Vietos savivaldos įstatymą, meras siūlys ne tik savo pavaduotojų bet ir administracijos direktoriaus kandidatūras. Vicemerai, administracijos direktorius – politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojai.

Apie svarbiausius per 4 metų kadenciją nuveiktus darbus ateities planus „Raseinių naujienos“ paklausė jau kadenciją baigiančių mero Andriaus Bautronio, vicemero Kęstučio Užemecko, administracijos direktoriaus Edmundo Jonylos ir jo pavaduotojos Irmos Juknevičienės.

Visiems keturiems rajono vadovams buvo užduoti tie patys klausimai.

2019 m. A. Bautronis buvo išrinktas Raseinių rajono meru. Jis antrajame rinkimų ture nugalėjo socialdemokratą Edmundą Jonylą. 2023 m. A. Bautronis pralaimėjo valstiečių kandidatui Arvydui Nekrošiui.

-Kokie jūsų planai, kai baigsite šią kadenciją užimame poste?

-Baigęs Raseinių rajono savivaldybės mero kadenciją planuoju toliau aktyviai dalyvauti politinėje veikloje, atstovauti gyventojų interesus.

  -Kokie 3 jūsų nuomone svarbiausi darbai, kuriuos nuveikėte per 4 m. kadenciją?

  -Per šią kadenciją įgyvendinta daug projektų, todėl išskirti sudėtinga. Kaip 3 svarbiausius darbus, pasiektus su Tarybos nariais, įvardinčiau užbaigtą Lietuvos partizanų memorialo Kryžkalnyje projektą, galimybę rajono gyventojams ir svečiams nemokamai naudotis viešuoju transportu ir įkurtus grupinio gyvenimo namus Gabšiuose.

  -Visi kandidatavote į Raseinių rajono tarybą, kaip vertinate rezultatus? Gyventojų pasitikėjimas jumis paaugo? Sumažėjo? Jei sumažėjo, kaip jūs manote kodėl?

  -Rezultatus vertinu teigiamai. Rinkėjų pasitikėjimas lėmė 7 mandatus Taryboje, kas suteiks stipresnį TS-LKD Raseinių skyriaus narių atstovavimą gyventojų interesams.

  Vicemeras Kęstutis Užmeckas: „Gavau išrinkto mero A. Nekrošiaus pasiūlymą užimti pareigas savivaldybės administracijoje“

  – Kokie jūsų planai, kai baigsite šią kadenciją užimame poste?

  – Esu išrinktas LVŽS sąraše į 2023-2027 m. Raseinių rajono savivaldybės tarybą. Kartu su kolegomis pasirašėme valdančiosios koalicijos sudarymo sutartį, todėl toliau planuoju dirbti Raseinių krašto žmonėms Raseinių rajono savivaldoje. Gavau išrinktojo mero Arvydo Nekrošiaus siūlymą užimti pareigas savivaldybės administracijoje, todėl tikiuosi užimti siūlomas pareigas, kuomet bus atlikti visi teisės aktuose numatyti formalumai.

  – Kokie 3 jūsų nuomone svarbiausi darbai, kuriuos nuveikėte per 4 m. kadenciją?

  – Sudėtinga skirstyti darbus pagal jų svarbą. Visi atlikti darbai buvo svarbūs. Šiai valdančiajai daugumai daug darbų teko atlikti „Covid-19“ pandemijos laikotarpiu. Mintyse atgal sukdamas laiką, randi sprendimų ir darbų kuriuos, šių dienų perspektyvoje atliktum geriau. Manau „Covid-19“ pandemijos iššūkių valdymas ir suvaldymas buvo vienas svarbiausių besibaigiančios  kadencijos darbų.

  Antras, mažiau matomas, bet labai svarbus visos valdančiosios daugumos ir LVŽS frakcijos darbas – politinio stabilumo išlaikymas rajone. Iš pirmo žvilgsnio politinė dauguma atrodė stabili, tačiau buvo iššūkių, sunkiai derinamų nuomonių, pozicijų, ilgai derintų Tarybos sprendimų ir pnš. Džiaugiuosi, kad LVŽS frakcijos nuosaikumas ir politinė tolerancija prisidėjo prie vieno svarbiausio Tarybos narių darbo – stabilios valdančiosios daugumos užtikrinimo.

  Trečiai svarbių darbų grupei priskirčiau strateginių sprendinių tęstinumą, piligriminio turizmo skatinimą, žemės ir turto mokesčių stabilumo užtikrinimą, švietimo įstaigų optimizavimą, bei naujų Raseinių rajono savivaldybės 2021-2030 m. strateginio plėtros plano ir 2022-2030 m. Kauno regiono plėtros plano rengimą ir tvirtinimą.

  –  Visi kandidatavote į Raseinių rajono tarybą, kaip vertinate rezultatus? Gyventojų pasitikėjimas jumis paaugo? Sumažėjo? Jei sumažėjo, kaip jūs manote kodėl?

  – LVŽS Raseinių skyriaus kandidatai šiuose rinkimuose gavo 5 Tarybos narių mandatus, tai didžiausias gyventojų pasitikėjimas mūsų politine jėga nuo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo. Gyventojų augantį pasitikėjimą mūsų skyriaus politikais ir bendraminčiais parodė Mero rinkimų antrasis turas, kuriame mūsų skyriaus keltas kandidatas Arvydas Nekrošius buvo išrinktas Meru.

  2023 m. mano asmeniniai rinkimų rezultatai taip pat nuteikė optimistiškai. 2019 m. savivaldos rinkimuose buvau surinkęs – 669 pirmumo balsus, o 2023 m. savivaldos rinkimuose gavau – 835 pirmumo balsus.

  Visa mūsų komanda puikiai supranta, kad gyventojų pasitikėjimas tai – mūsų įsipareigojimas dirbti visų žmonių gerovės labui.

  Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius Edmundas Jonyla: „Daugiau dėmesio skirsiu šeimai, pomėgiams ir toliau tęsiu darbą taryboje“

  – Kokie jūsų planai, kai baigsite šią kadenciją užimame poste?

  – Daugiau dėmesio skirsiu anūkams, šeimai, žvejybai, medžioklei. Taip pat planuoju dalyvauti ir politiniame gyvenime – dirbti taryboje.

  – Kokie 3 jūsų nuomone svarbiausi darbai, kuriuos nuveikėte per 4 m. kadenciją?

  – Pagrindinis ir svarbiausias  mano darbas buvo nukreipti administracijos darbuotojus keliamų užduočių įvykdymui, pasiekti kad laiku ir kokybiškai būtų atliktos savivaldybės įmonėms pavestos funkcijos, išlaikyta stabili politinė situacija koalicijoje. Atliktų darbų sąrašas tikrai didelis ir  jie visi atlikti valdančios koalicijos sutarimo ir administracijos darbuotojų bendro darbo dėka. Todėl visi atlikti darbai vienodai svarbūs ir palietė visas seniūnijas. Mane džiugina, kad po daugelio metų politikų pažadų jau turime mieste viešą tualetą. Svarbus žingsnis- nemokamas keleivių pavežimas rajono ribose. Sutvarkytas pėsčiųjų takas ir apšvietimas, koplyčios pastatas Raseinių kapinėse. Galima džiaugtis sutvarkyta Ateities gatve, skyparku –puikia vieta ekstremalaus sporto mėgėjams ir t.t.. Labai norėjau pabaigti kultūros centro pastato statybas, tačiau vien gerų norų ir pastangų neužteko. Labai jau suveltas pats projektas, keitėsi rangovai.

  – Visi kandidatavote į Raseinių rajono tarybą, kaip vertinate rezultatus? Gyventojų pasitikėjimas jumis paaugo? Sumažėjo? Jei sumažėjo, kaip jūs manote kodėl?

  – Praeituose rinkimuose dalyvavau kaip kandidatas į merus, o šį kartą tik į tarybos narius. Rezultatu esu patenkintas, nes pagal rinkėjų reitingavimo rezultatus socialdemokratų  partijos sąraše užėmiau antrą vietą, o iš visų 314 dalyvavusių kandidatų savivaldos rinkimuose rajone užėmiau 6 vietą. Naudodamasis galimybe, noriu padėkoti rajono gyventojams, palaikiusiems mūsų partiją ir mano kandidatūrą. Socialdemokratai naujoje taryboje turėsime 6 tarybos narius ir dalyvausime valdančios koalicijos darbe. Todėl rinkimų rezultatus vertinu teigiamai.

  Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Irma Juknevičienė: „Ateities planus, parodys laikas“

  – Kokie jūsų planai, kai baigsite šią kadenciją užimame poste?

  – Ateities planų kol kas nedrįsčiau plačiau komentuoti, laikas parodys.

  – Kokie 3 jūsų nuomone svarbiausi darbai, kuriuos nuveikėte per 4 m. kadenciją?

  – Viena iš pagrindinių mano funkcijų buvo darbas su seniūnijomis – jų finansavimu, bendradarbiavimu su UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“. Per pastaruosius ketverius metus mūsų planas buvo seniūnijų teritorijose pakeisti senus šviestuvus į LED šviestuvus (taupesnius). Daugiau kaip pusėje seniūnijų užsibrėžtas tikslas įgyvendintas 80 procentų, taip pat seniūnijų teritorijose atnaujintos gatvių apšvietimo linijos.

  Ketverius metus aktyviai dalyvavau įvairių komisijų veiklose. Viena jų yra Būsto pritaikymo neįgaliesiems komisija, kuri nuo 2019 m. pritaikė 28 būstus neįgaliesiems – žmonėms, turintiems negalią, pagerintos  kasdieninės gyvenimo sąlygos. Daug dėmesio skirta ir  Eismo saugumo komisijai – duoti leidimai statyti kelio ženklus, kurie lengvina eismo dalyvių susisiekimą, spręstos problemos vietinės ir regioninės reikšmės keliuose. Tiesa, iki šiol daugiausiai problemų kyla, nes nepavyksta rasti kompromiso su AB Lietuvos automobilių kelių direkcija.

  Per ketverius metus pilnai įdiegta Personalo sistema (buvau šios sistemos administratorė), su kuria dirba 25 biudžetinės įstaigos. Įdiegus sistemą biudžetinių įstaigų darbas tapo kur kas sklandesnis.

  Trims politinėms partijoms ir jas atstovaujantiems pavyko dirbti kartu, racionaliai ir greitai priimti sprendimus. Esu dėkinga Savivaldybės vadovams, kad šiuos ketverius metus pavyko dirbti sklandžiai, o išsiskyrus nuomonėms visada pavykdavo surasti bendrą kompromisą. Ne mažiau dėkinga esu ir administracijos darbuotojams už komandinį darbą.

  Irma Juknevičienė į rajono tarybą kandidatavo pirmą kartą. Jos kandidatūra buvo įtraukta Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Raseinių skyriaus sąraše. Priešrinkiminiame sąraše buvo reitinguota 11 numeriu. Gavo 263 pirmumo balsus.

  Nuotraukos iš www.raseiniai.lt

  Subscribe
  Notify of
  guest
  0 Komentarų
  Inline Feedbacks
  Žiūrėti visus komentarus

  Contact Us