Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienosVerslas

Raseiniuose ant pastato stogo sumontuota didžiausia, net 200 kW saulės elektrinė

Artimiausius 7-8 metus visos gaunamos pajamos keliaus bankui, paskolos ir palūkanų mokėjimui, todėl anksti kalbėti apie kažkokią finansinę naudą. Nors galima pajuokauti, kad naudą gaus bankas palūkanų pavidalu. Na, o įmonei, jos akcininkams, teks palūkėti kol bus atsiskaityta su lėšų skolintoju, tai yra banku. Šiandien didžiausią naudą pajaus mūsų nekilnojamo turto nuomotojai. Jiems sąskaitos už elektros energiją taps stabilios, nepriklausomos nuo netikėtų elektros biržos kainos svyravimų“,- pasakojo „DIG Baltieji rūmai“ UAB direktorė Gražina Jacikienė

– Jūsų vadovaujama įmonė užsiima nekilnojamo turto nuoma ir investicijomis. Kodėl kilo mintis investuoti į saulės elektrinę ant pastato stogo?

– Pasaulis keičiasi, turime spėti kartu suktis ir keistis. Lietuvos valdžia, energetikos ministerija, „igničiai“, „esai“ ir kitos valstybinės organizacijos parodė, kad nesugeba užtikrinti bazinio įmonių ir gyventojų elektros poreikio už priimtiną ir stabilią kainą, tad inciatyvos tenka imtis patiems.

– Jei tai nėra komercinė paslaptis, kiek teko investuoti į šią elektrinę?

– Ne, tai nėra paslaptis. Saulės elektrinė ir paruošiamieji darbai kainavo apie 200 000 Eur.

– Ar skaičiavote, per kiek laiko atsipirks ši investicija? Kokią naudą gaus jūsų įmonė?

– Tai ilgalaikis projektas. Artimiausius 7-8 metus visos gaunamos pajamos keliaus bankui, paskolos ir palūkanų mokėjimui, todėl anksti kalbėti apie kažkokią finansinę naudą. Nors galima pajuokauti, kad naudą gaus bankas palūkanų pavidalu. Na, o įmonei, jos akcininkams, teks palūkėti kol bus atsiskaityta su lėšų skolintoju, tai yra banku. Šiandien didžiausią naudą pajaus mūsų nekilnojamo turto nuomotojai. Jiems sąskaitos už elektros energiją taps stabilios, nepriklausomos nuo netikėtų elektros biržos kainos svyravimų. Ir dar labai noriu pasidžiaugti, kad įmonės investicija – tvirtas žingsnis prisidedant prie atsinaujinančios energetikos ir išteklių naudojimo. Esame socialiai atsakinga įmonė, prisidedanti prie tvaraus pasaulio kūrimo.

– Socialiniuose tinkluose jau išplito informacija apie įrengtą didžiausią saulės elektrinę. Savo darbu pasidžiaugė ją stačiusios įmonės subrangovas. O kokie jūsų atsiliepimai apie darbus atlikusias įmones?

– Darbų rangovas UAB „EKOenergas“, o subrangovas – Raseiniuose registruota įmonė UAB Baltic Therm . Visi darbai buvo padaryti laiku ir kokybiškai. Visiems kurie norės eiti mūsų įmonės pasirinktu keliu, drąsiai galiu rekomenduoti šias įmones, kaip patikimus partnerius.

– Ar įmonė pasinaudojo valstybės parama įrengdama 200 kW saulės elektrinę?

– Ne, jokiomis paramomis mes nesinaudojome, tai buvo principinis pagrindinio akcininko reikalavimas.  Mes – į biudžetą mokanti, o ne iš jos gaunanti įmonė.

Pasak įmonės „DIG Baltieji rūmai“ UAB direktorės, nors pradinės investicijos į saulės baterijas yra didelės ir siekia 200 tūkst. eurų, atsipirkus išlaidoms numatoma sutaupyti reikšmingas sumas, kurias bus galima skirti tolesnei verslo plėtrai. Sumontavus saulės baterijas, jos nereikalauja didelės priežiūros ir gali tarnauti iki 25 metų.  Tad 200 kW saulės energijos instaliacija yra naudinga tiek įmonei, tiek jos klientams.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us