Raseinių naujienų portalas

KultūraLaisvalaikis

Joninių savaitgalį saugomų teritorijų lankytojų centrai dirbs sekmadienį

Jei artėjantį Joninių savaitgalį planuojate apsilankyti saugomose teritorijose, primename, kad nacionalinių ir regioninių parkų lankytojų centrai valstybinių švenčių dienomis nedirba, todėl šeštadienį bus uždaryti. Kviečiame apsilankyti juose šį sekmadienį.

Šalyje yra 5 nacionaliniai ir 30 regioninių parkų. Beveik visi turi lankytojų centrus su įdomiomis ekspozicijomis. Lankytojų centrai taip pat įrengti valstybiniuose gamtiniuose rezervatuose bei Žuvinto biosferos rezervate. Šiuo metu saugomose teritorijose veikia 38 lankytojų centrai, o šį rudenį dar planuojama atverti naujausią Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojų centrą.

Pagrindinis lankytojų centrų tikslas – per įtraukiančią edukacinę veiklą teikti profesionalią ir reikalingą informaciją apie saugomas teritorijas, jų unikalumą ir lankymo galimybes.

Lankytojų centrų ekspozicijos atskleidžia visas vertybes, kurių pagrindu yra vystytas ir įsteigtas nacionalinis ar regioninis parkas. Šių ekspozicijų tikslas – patraukliai lankytojams papasakoti ar pristatyti parko unikalumą, svarbą bei išskirtinumą.

Lankytojų centrų idėja pasaulinėje praktikoje nėra naujovė. Bet kur pasaulyje keliaudamas po gamtos parką gali užsukti į lankytojų centrą ir gauti visą informaciją apie saugomą teritoriją.  

Lankytojų centras turėtų būti pati pirma regioninį ar nacionalinį parką besiruošiančio aplankyti turisto stotelė.

Lankytojų centrai dirba:

Turizmo sezono metu (nuo gegužės 20 d. iki rugsėjo 30 d.): II-V 9.00 – 18.00 VI-VII 10.00 -15.00 val. Poilsio diena: pirmadienis.
Valstybinių švenčių dienomis lankytojų centrai nedirba. Dienomis prieš valstybines šventes dirba viena valanda trumpiau.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos informacija

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us