Raseinių naujienų portalas

KultūraLaisvalaikis

Grįžta nemokamas kinas po atviru dangumi Maironio parke!

Liepos 3 d. (pirmadienį) 22:00 val. visus kviečiame į režisierės Giedrės Žičkytės filmo „Šuolis“ peržiūrą Maironio parke. Renginys nemokamas!


Žiūrovai patys pasirūpina užkandžiais ir gėrimais bei sėdimomis vietomis (kilimėliai, kėdės ir pan.).
Organizatoriai, atsižvelgdami į oro sąlygas, filmo peržiūrą gali perkelti į Raseinių turgų (Algirdo g.).

APIE FILMĄ:
„Šuolis“ – pasaulį pavergusi istorija apie lietuvio drąsą. 1970-aisiais Simas Kudirka peršoko iš sovietinio laivo į JAV pakrančių apsaugos katerį ir pasiprašė politinio prieglobsčio. Grąžintas atgal ir įkalintas, Simas sulaukė didžiulio tarptautinio palaikymo, dėl jo išlaisvinimo buvo rengiamos tūkstantinės demonstracijos. Lietuvis iš Griškabūdžio tapo tarptautiniu žmogaus laisvių pažeidimo simboliu, o jo likimą sprendė net du JAV prezidentai – Richardas Nixonas ir Geraldas Fordas. Šie įvykiai Šaltojo karo metu sukėlė milžinišką politinį sąmyšį JAV ir Sovietų Sąjungoje.
Po penkiasdešimties metų Simas Kudirka, lydimas žinomos režisierės Giedrės Žickytės, vėl grįžo į amerikiečių laivą „Vigilant“. Šį kartą – dar kartą išgyventi jo likimą pakeitusį šuolį. Taip gimė savo siužetu geriausiems Holivudo trileriams nenusileidžiantis, daugiausia per pastaruosius metus dokumentinio kino laurų pasaulyje surinkęs, lietuvių režisierės Giedrės Žickytės filmas „Šuolis“.
Uždeganti herojaus charizma, įspūdingos archyvinės medžiagos, netikėtumų kupina, paties Simo lūpomis pasakojama istorija nepaliks abejingų.

VšĮ „Atrask Raseinius“ informacija

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us