Raseinių naujienų portalas

KitaPramogos

Poilsio su augintiniu etiketas: kokias taisykles derėtų įsiminti?

Augintinis jau seniai nėra kliūtis kokybiškai poilsiauti – vis daugiau lankytinų vietų yra draugiškos gyvūnams, o šeimininkai noriai keliauja drauge su keturkojais. Visgi, lankantis viešose vietose, svarbu nepamiršti tam tikrų etiketo taisyklių ir gerbti kitų poilsiautojų patogumą.

Kaip teigia KIKA komunikacijos projektų vadovė Karolina Tuminauskaitė, nors daugelis žmonių išties myli gyvūnus, yra ir bijančių ar jiems alergiškų, o be to, viešumoje galioja tam tikros elgesio normos, todėl visuomet reikia įvertinti aplinką. Ekspertė dalinasi etiketo poilsiaujant su augintiniu taisyklėmis ir primena, kaip tinkamai pasiruošti išvykai.

Svarbiausia – pagarba aplinkai

Nesvarbu, išsiruošėte į parką, paplūdimį ar kitą gamtos oazę, pirmiausia, anot K. Tuminauskaitės, svarbu susipažinti su vietos lankymo taisyklėmis.

„Kai kuriose lankytinose vietose gali būti nustatyti tam tikti apribojimai, lankymo taisyklės, kurių reikia laikytis. Patartina savo augintinį viešoje vietoje vesti už pavadėlio, nebent esate šunų žaidimų aikštelėje ar kitoje vietoje, kurioje paleisti keturkojį leidžiama. Tai padeda užtikrinti jūsų augintinio ir kitų aplinkinių saugumą bei kontrolę“, – pažymi ekspertė.

Svarbu turėti omenyje, kad net jei jūsų augintinis elgiasi gerai, yra puikiai išdresuotas, kiti gali jaustis nepatogiai, išsigąsti, todėl reikia jausti ir įvertinti aplinką: „Būkite atidūs kitiems – saugokite savo augintinį nuo aplinkinių, nes jie gali jausti diskomfortą ar būti alergiški. Jei jūsų prašo persikelti į kitą vietą, gerbkite tokį prašymą.“

Parkuose, stovyklavietėse dažnai renkasi žmonės, ypač vertinantys tylą ir ramybę, todėl augintinio lojimo nereikėtų ignoruoti – šeimininkai geriausiai žino, kodėl jų keturkojis kelia triukšmą ir kaip jį nuraminti. Visgi, jei tai nesiliauja ir trukdo kitiems, vertėtų rinktis nuošalesnę vietą poilsiui ar žaidimams.

Anot K. Tuminauskaitės, taip pat itin svarbu gerbti kitų poilsiautojų nuosavybę ir gamtą – šeimininko atsakomybė yra pasirūpinti, kad augintinis negadintų kitų daiktų, neniokotų augalų ir neterštų aplinkos. „Vienas svarbiausių dalykų, kuriuos visada reikia turėti su savimi – išmatų surinkimui skirti maišeliai. Tokių atliekų palikimas yra ne tik nehigieniška – jomis gali būti platinamos įvairios ligos, – bet ir nepagarba kitiems, o ypatingai – sau“, – pabrėžia ekspertė.

Jei ruošiatės dienos išvykai

Be išmatų maišelių, su savimi šeimininkai turėtų pasiimti ir daugiau augintiniui reikalingų daiktų.

„Jei vykstate trumpam poilsiui, nepamirškite su savimi pasiimti būtiniausių keturkojo daiktų: pavadėlio, nešiojamos vandens gertuvės, skanėstų. Pastarieji gali padėti augintinio dresavimui, norint pagirti už gerą elgesį viešumoje. O gertuvė visuomet turi būti pripildyta švaraus, geriamo vandens“, – primena K. Tuminauskaitė. Ji siūlo rinktis tokią, į kurią neišgertą vandenį galėtumėte supilti atgal: „Speciali užrakto sistema užtikrins, kad vanduo neišsilies ir nelašės, kai gertuvė bus nenaudojama, o vandenį, kurio neišlaks augintinis, patogu supilti atgal – tai taupu ir praktiška.“

Jei keliaujate prie vandens telkinio, K. Tuminauskaitės rekomenduoja pasirūpinti ir apsauga nuo perkaitimo bei pramogomis. „Kad augintinis neperkaistų, turėkite su savimi skėtį, padėsiantį sukurti pavėsį. Taip pat karštą dieną itin pravers speciali augintinį vėsinanti liemenė, kuri palaiko optimalią kūno temperatūrą, taip padėdama lengviau iškęsti kaitrą. Poilsiui prie vandens taip pat puikiai tinka ir vėsinantis rankšluostis, kurį sudrėkinus reikia dėti gyvūnui ant nugaros, galvos, kaktos, o prireikus, jis gali padėti sausinti kailį ir sugerti drėgmę, jei gyvūnas sušlampa“, – vardina KIKA atstovė.

Ji priduria, kad prasmingiau praleisti laiką poilsiaujant padeda ir gyvūnams skirti plūduriuojantys vandens žaislai, tačiau svarbu nepamiršti dėmesio aplinkai: „Įvertinkite, ar kartu nesimaudo augintinio bijantys vaikai, suaugusieji. Taip pat, ar jūsų keturkojis taškydamasis netrukdo kitiems mėgautis vandens pramogomis.“

Svarbu patogumas ir jaukumas

Išsiruošus tolimesnei kelionei ar ilgesniam poilsiui, K. Tuminauskaitė teigia, jog ir augintinio kraitis turėtų būti gausesnis.

„Jei jūsų laukia ilga kelionė automobiliu ar nakvynė ne namuose, pirmiausia, pasirūpinkite saugiu gyvūno gabenimu. Pagal poreikį, naudokitės specialiu pervežimui skirtu boksu, saugos diržu, pernešimo krepšiu. Turėkite omenyje, jog keliaujant augintiniui gali kilti nerimas, kurį numalšinti gali padėti antistresinis antkaklis bei namus primenantys daiktai. Dėl šios priežasties, su savimi derėtų paimti jo pledą ar guolį, padėsiantį sukurti jaukumą“, – siūlo K. Tuminauskaitė.

Tikėtina, kad ilgai būdami kelyje, galėsite mažiau laiko skirti pasivaikščiojimams, tad esant tokiai situacijai, puikus sprendimas – palutės ar sauskelnės: „Pagal poreikį, galite rinktis vienkartines arba daugkartines sauskelnes, palutes. Pastarosios gali augintiniui netgi atstoti guolį, taip padėdamos taupyti vietą automobilyje.“

Ekspertė primena, jog augintinio sveikatos formulę sudaro 80 proc. mityba ir 20 proc. kasdienė priežiūra, todėl poilsiaujant, kaip įprasta, negalima leisti gyvūnui mėgautis kąsniukais nuo stalo ir svarbu kiek įmanoma pasirūpinti jo higiena. „Poilsiaudami augintinį stenkitės pašerti jam įprastu metu ir jo pamėgtu pašaru, kuris turi būti visavertis ir subalansuotas. Skanėstai sudaro vos 3–5 proc. sveikos mitybos piramidės, todėl jais nepiktnaudžiaukite net ir per atostogas“, – perspėja K. Tuminauskaitė ir priduria, jog keturkojo švara išvykus pasirūpinti galite naudodami šarminį vandenį – juo išvalykite akis, ausis. O specialiu dėmių ir kvapų valikliu galite palaikyti švarą ir automobilyje, nakvynės vietoje.

K. Tuminauskaitė įsitikinusi, jog etiketo taisyklių laikymasis ir tinkamas pasiruošimas padeda užtikrinti malonią poilsio patirtį ne tik aplinkiniams, bet ir jums bei jūsų augintiniui. „Šeimininkai geriausiai pažįsta savo keturkojį, todėl dažnai tereikia atidumo jam ir aplinkai – stebėkite gyvūno elgesį, reakcijas, taip pat nelikite abejingi šalia esančių žmonių nusiteikimui. O svarbiausia – gerbkite save, kitus ir gamtą“, – apibendrina ji.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us