Raseinių naujienų portalas

NaujienosSveikata

Surėmus pečius pamažu stabilizuota padėtis Raseinių ligoninėje

Prieš keletą savaičių Raseinių rajono savivaldybės merui Arvydui Nekrošiui buvo įteiktas VšĮ Raseinių ligoninės direktoriaus raštas, kuriame buvo nurodyta, jog 7 šios ligoninės gydytojai direktoriui Vidmantui Merkliopui įteikė prašymus išeiti iš darbo. Pasak šio rašto, paskutinė šių gydytojų darbo diena – rugpjūčio 10 d. Atsižvelgdami į situacijos rimtumą Savivaldybės vadovai skubiai ėmėsi svarbių sprendimų ir veiksmų.

Vieni pirmųjų žingsnių, inicijuoti mero A. Nekrošiaus, buvo susitikti su išeinančiais gydytojais ir pabandyti išsiaiškinti tokio sprendimo priežastis bei pabandyti pakeisti jų nuomonę. Įvykusio susitikimo metu Savivaldybės vadovai išsiaiškino, jog tikrosios išėjimo priežastys buvo įsisenėję kolektyvo nesutarimai ir ilgai nesprendžiamos tarpusavio problemos. Įvertinus gydytojų išsakytas mintis ir kategorišką atsisakymą grįžti į darbą, buvo nuspręsta ieškoti būdų, kaip toliau organizuoti Raseinių ligoninės darbą Skubios pagalbos ir Vidaus ligų skyriuose po gydytojų išėjimo.

Šiam tikslui praėjusią ir šią savaitę buvo organizuojami skubūs LSMU Kauno klinikų ir Kauno regiono gydymo įstaigų bendradarbiavimo posėdžiai. Juose dalyvavo ne tik medikai, bet ir visų Kauno regiono savivaldybių vadovai. Pirmojo posėdžio metu V. Merkliopas pristatė ligoninės situaciją, kuri išryškino kelias pagrindines problemas. Būtina rasti galimybes, kaip savaitgaliais ir darbo dienomis nuo 15 val. užtikrinti skubią pagalbą atvykstantiems gyventojams bei kaip įgyvendinti budėjimus naktimis ir savaitgaliniai terapiniame skyriuje.

Atsižvelgus į tai, kokios pagrindinės problemos buvo suformuotos posėdžių metu, pagal esamas galimybes buvo susitarta bendrai imtis tam tikrų veiksmų. Pirmiausia, bus ieškoma būdų prailginti šeimos gydytojų darbo valandas ir  jų metu užtikrinti būtinosios pagalbos teikimą savo kompetencijų ribose pirminės sveikatos priežiūros centruose. Šia tema rugpjūčio 9 d. jau organizuotas susitikimas su visais Raseinių rajono pirminio lygio gydymo įstaigų vadovais ir išsakytas prašymas prailginti savo darbo valandas. Gydytojai, suprasdami situacijos rimtumą, pažadėjo šį prašymą rimtai apsvarstyti.

Taip pat buvo nuspręsta, jog Kauno klinikos perkels vieną telemedicinos stotelę, kuri padės budinčiam gydytojui, o kai jo nebus – slaugytojui, nuotoliniu vaizdo skambučiu pasikonsultuoti su Kauno klinikų profesionalais ir drauge nuspręsti, kokį gydymą geriausia būtų taikyti pacientui. Toks komunikavimo būdas leis sustiprinti ir pačių Raseinių ligoninės gydytojų kompetenciją, kai niekur nevykstant bus galima gauti žinių ir kolegos patarimą. Be šių sprendimų Kauno greitosios medicinos pagalbos tarnybos vadovas pažadėjo ieškoti galimybių ir dedikuoti papildomą brigadą, užtikrinančią greitesnį pacientų transportavimą tarp gydymo įstaigų.

Galiausia, buvo nuspręsta pradėti proaktyvią naujų Vidaus ligų gydytojų paiešką. Todėl visą pastarąją savaitę meras A. Nekrošius ir vicemeras M. Tamaliūnas, kuruojantis medicinos sritį Savivaldybėje, kalbėjosi su kitais rajono gydytojais (šeimos gydytojai, medicinos gydytojai ir kt. specialybių gydytojai), siūlydami ateiti budėti į ligoninės Skubios pagalbos skyrių ir bendravo su nemažai gydytojų rezidentų, kurie išgirdę apie naujas karjeros galimybes Raseiniuose, jau pareiškė norą prisijungti prie šios ligoninės kolektyvo. Kauno klinikos ir Kauno ligoninė taip pat jau išplatino informaciją apie galimybę įsidarbinti Raseiniuose savo gydytojų bendruomenėse.

Be viso to, vicemeras M. Tamaliūnas, administracijos direktorius Kęstutis Užemeckas ir Savivaldybės gydytoja Akvilė Juškienė šią savaitę jau lankėsi ir pačioje ligoninėje, kur kartu su dabartiniais vadovais sudėliojo konkrečius ateinančių savaičių budėjimo grafikus, papildomai prikalbino Raseinių ligoninėje dar dirbančius gydytojus sutikti dažniau budėti bei aiškinosi jų poreikius ir lūkesčius darbo atžvilgiu. Tad, galutinai peržiūrėjus budėjimo grafikus ir jau sutikusių dirbti šioje ligoninėje naujų gydytojų sąrašus, išryškėjo, kad situacija Raseinių ligoninėje, nepaisant visų trukdžių, pamažu stabilizuojasi ir pacientai didelių pokyčių po rugpjūčio 10 dienos turėtų nepajusti.

Raseinių rajono savivaldybės informacija

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us