Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienos

OMNIVA ar LP Express: kurį paštomatą rinktis?

Pirkti prekes internetu, ar tiesiog gauti kieno nors siuntinį ir atsiimti jį paštomate – šiandienos kasdienybė. Tai labai patogu ir praktiška. Esame nepriklausomi nuo kitų žmonių darbo laiko ir siuntą galime pasiimti bet kada, kad ir naktį. Tik, kai reikia pasirinkti siuntimo būdą, dažnas ima ir suabejoja: kokį paštomatą pasirinkti? Vieno kaina mažesnė, apie kitą atsiliepimai geresni. Dažnai abejonių kelia ir pačių patirtis. Juk pasitaiko, kad kažkas paštomate užstringa ir tuomet būna sudėtinga atsiimti siuntą, reikia skambinti į kurjerių tarnybą ir ieškoti pagalbos. Tai nieko nuostabaus, juk gyvenime nieko tobulo nėra. Toks nutikęs įvykis tikrai nerodo, jog ši kurjerių kompanija dirba aplaidžiai. Taigi, kurį paštomatą pasirinkti? Šį kartą šiek tiek plačiau apie OMNIVA ir LP Express kurjerių bendrovių  paslaugas.  

Kurį paštomatą žmonės renkasi dažniausiai?

Pradėsime nuo to, jog naudojimosi paštomatų paslaugomis praktikoje  lietuviai yra vieni iš pirmaujančių. Pardavimų ir rinkodaros specialistai sako, jog tai lemia  mūsų kraštiečių bendravimo įpročiai. Pietiečiai labiau linkę visur, net ir apsipirkdami, bendrauti gyvai, o mūsų krašto žmonėms daugiau būdingas šiaurietiškas temperamentas. Tad atsiradus galimybei apsitarnauti patiems, lietuviai labai noriai ir entuziastingai ėmė tuo naudotis. 

Pažvelgus į statistiką, galima drąsiai teigti, jog patys populiariausi paštomatai Lietuvoje LP Express ir OMNIVA. Pirmaisiais naudojasi 34% apskritai besinaudojančių paštomatais dalyvių. OMNIVA surenka 22%. Taigi, atotrūkis tikrai nėra labai reikšmingas, Tačiau visgi jis egzistuoja. 

LP Express privalumai

Siųsti siuntą ne per siuntų siuntimo platformą, bet tiesiogiai per paštomatą yra gana paprasta. Ne išimtis ir LP Express siuntos. Atėjus prie artimiausio paštomato, turint jau  supakuotą siuntą, terminalo ekrane reikia spausti Siųsti siuntą. Tuomet Spausdinti siuntos lipduką. Įvedus siuntos numerį jums atspausdins lipduką, kurį reikia užklijuoti ant siuntos geriausiai matomoje vietoje. Paspaudus Skenuoti siuntos lipduką, tereikia nuskenuoti brūkšninį kodą. Įdėkite siuntą į atsidariusią dėžutę ir uždarykite dureles. Paskutinis žingsnis – paspausti Siunta įdėta. Štai ir viskas, jūsų siunta pradeda kelionę. 

Jeigu baiminatės dėl saugumo, verta žinoti, jog vertingesnei siuntai visuomet siuntų platformoje galima užsisakyti papildomą draudimą ir, be abejonės, turėsite galimybę sekti visą siuntinio kelionę. 

LP Express pranašumas prieš OMNIVA ir kitas kurjerių įmones – API sąsaja su Lietuvos paštu. API – tai tiesioginė sąsaja tarp keletos skirtingų sistemų, leidžianti betarpiškai perduoti ir gauti informaciją. API dėka galima greičiau perduoti siunčiamų siuntų duomenis, lengviau užpildyti reikiamas deklaracijų formas, gauti siuntų lipdukus, iškviesti kurjerį ir atlikti kitus darbus, įprastai reikalaujančius daug laiko ir žmogaus fizinių bei protinių pastangų. Tai užtikrinta galimybė išvengti klaidų, nes ši sistema tikrina gramatines klaidas ir automatiškai suieško pašto kodus. Be to, tai labai reali galimybė pamatyti siuntos pristatymo laiką labai konkrečiu laiku. Apibendrinant gallima pasakyti –  siuntas patogiu būdu galite siųsti per LP EXPRESS kurjerį, paštomatus ar paštą. 

OMNIVA privalumai

Vienas iš esminių OMNIVA pranašumų – paštomatų tinklo plėtra šalies regionuose. Anot bendrovės “OMNIVA LT” vadovų, jų tikslas yra, kad  savitarnos paštomatų tinklas pagal skyrelių skaičių taptų  didžiausiu Lietuvoje. Tai išties labai aktualu mažesnių miestų ar miestelių gyventojams. Kaip žinia, pastaruoju metu ne viename miestelyje naikinami pašto skyriai. Paštomatas belieka vienintelis būdas gauti ar išsiųsti siuntą. Didesnis paštomatų tinklas taip pat aktualus ir el. parduotuvių operatoriams, norintiems lengviau pasiekti pirkėjus.

Dar viena veikla, kuri išskiria OMNIVA iš kai kurių kitų bendrovių – ji teikia skubių siuntų, smulkių krovinių pervežimo ir savitarnos terminalų siuntų paslaugas, taip pat kompleksinius logistikos sprendimus.

O kaip gi siunčiamos siuntos per OMNIVA paštomatus? Patogiausia yra užregistruoti  savo siuntinį mūsų OMNIVA  savitarnoje. Jeigu neturite galimybės atsispausdinti siuntos dokumento su siuntinio duomenimis, tuomet pasirinkite paslaugą Siųsti siuntinio kodą sms žinute ir atsispausdinti siuntos lipduką prie siuntų terminalo. Tuojau pat gausite sms žinutę, kurioje bus siuntinio kodas. Jums tereikia nuvykti prie artimiausio OMNIVA paštomato ir terminalo ekrane suvesti žinute gautą kodą.  Terminalas atspausdins siuntos lipduką, kurį rasite po mokėjimo terminalu. Nuskenuokite brūkšninį kodą ir priklijuokite lipduką ant supakuoto siuntinio. Įdėkite siuntinį į atsidariusią dėžutę ir paspauskite Patvirtinti. Beje, jeigu reikia, už papildomą mokestį galite naudoti didesnį siuntinio skyrių. 

Taigi, dabar jums patiems telieka apsispręsti, kuriuo paštomatu naudotis patogiau ir paprasčiau.

Užsk.2023/08/25

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us