Raseinių naujienų portalas

KitaLaisvalaikis

Vyksta Miškų urėdijos tradicinė švarinimo talka „Miško kuopa“

Valstybinių miškų urėdija šeštadienį rengia trečią kartą vyksiančią miškų švarinimo talką „Miško kuopa“.

Anot urėdijos, praėjusių metų pavasarį daugiau nei 700 talkininkų visoje Lietuvoje surinko apie 90 tonų įvairių atliekų, po kurių miškai prieš vasarą tapo gerokai žalesni ir švaresni. Šiemet miškininkai kviečia kartu sutvarkyti miškus po vasaros sezono.

„Tai, kad miškininkai kasmet iš miškų išveža beveik 1000 tonų atliekų tik įrodo, kokia svarbi yra ši, jau tradicija tapusi, iniciatyva. Kviečiu visus jungtis ir kartu tvarkyti savo pamėgtas bei dažnai lankomas vietas tam, kad pavasarį sugrįžtume į žaliuojančius ir švarius miškus“, – akcijos svarbą pabrėžė aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Kasmet miškuose surenkama apie 1000 tonų įvairių atliekų – apie 200 tonų padangų ir apie 800 tonų buitinių, statybinių atliekų, miškai valomi visus metus.

„Miško kuopa“ organizuojama siekiant suburti visuomenę renkant šiukšles, kurios tampa miškų taršos bei gaisrų židiniais Lietuvoje bei šviesti piliečius apie tvarų, atsakingą elgesį gamtoje.

Valstybinių miškų urėdijos generalinis direktorius Valdas Kaubrė sako, kad akcija siekiama atkreipti ir žmonių dėmesį į problemą, „kurią galime išspręsti tik bendromis pastangomis“. 

Akcija vyks visuose 26 Valstybinių miškų urėdijos regioniniuose padaliniuose. Vietos, kuriose vyks miškų tvarkymo talka, miškininkų parinktos pagal tai, kur miško teršėjai dažniausiai palieka šiukšles, atsikrato stambiagabaritėmis ar statybinėmis atliekomis.

Į vietas, kuriose vyks talka, iš nustatytų susirinkimo vietų palydės bei kartu darbuosis Valstybinių miškų urėdijos miškininkai. Taip pat darbuotojai pasirūpins pirštinėmis, šiukšlių maišais bei užtikrins šiukšlių išvežimą.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us