Raseinių naujienų portalas

NaujienosPolitika

Parlamentarai pradeda naują politinį sezoną

Sekmadienį Lietuvoje prasideda naujas politinis sezonas – Seimas renkasi į rudens sesiją.

Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytė-Nielsen teigimu, šioje sesijoje vienas svarbiausių darbų bus 2024 metų biudžeto svarstymas ir priėmimas.

„Gali būti, kad šį kartą tai bus šiek tiek sudėtingesnis procesas, nes visi suprantame, kad tai bus jau rinkiminis biudžetas, bet aš labai tikiuosi ir tikiu, kad Seimui užteks išminties suderinti visų gerus norus ir valstybės realias finansines galimybes“, – šią savaitę žurnalistams sakė parlamento vadovė.

Jos teigimu, taip pat planuojama daug dėmesio skirti sveikatos apsaugos, švietimo, nacionalinio saugumo ir gynybos sritims.

„Taip pat svarbu, kad skirdami dėmesį saugumui, gynybai, mes neišleistume iš akių žmogaus teisių, laisvių, pakantos žmogaus teisėms (…) Svarstysime tiek Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimus, tiek religinių bendrijų įteisinimą, tiek kreipimąsi į Konstitucinį Teismą dėl Stambulo konvencijos atitikimo Lietuvos Konstitucijai“, – tvirtino V. Čmilytė-Nielsen.

Sekmadienį Seimo nariams bus pateiktas rudens sesijos darbų programos projektas, jam siūlymus teikė prezidentas, Vyriausybė, Seimo komitetai ir frakcijos.

Pagal Seimo valdybos patvirtintą posėdžių grafiką sesijos metu, nuo rugsėjo 10-osios iki gruodžio 23-iosios, planuojama surengti daugiau kaip 45 plenarinius posėdžius. Iš jų trys bus skirti opozicinių frakcijų darbotvarkėms.

Pagal Konstituciją Seimas per metus rengia dvi sesijas – pavasario ir rudens.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us