Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienos

Lietuva skiria 1,5 mln. eurų paramai Ukrainos reformoms

Vyriausybė trečiadienį posėdyje pritarė 1,5 mln. eurų Lietuvos įnašui į Tarptautinio valiutos fondo (TVF) Gebėjimų vystymo paramos Ukrainai fondą, kuris skirtas teikti ekspertinę pagalbą šalies institucijoms vykdant būtinas reformas.

„Siekiant paramos Ukrainai tęstinumo ir efektyvaus fondo programos įgyvendinimo, Lietuva skiria lėšas, kuriomis prisidėsime prie šalies institucinių gebėjimų stiprinimo. Remiame Ukrainos reformų darbotvarkę, kuri itin svarbi šaliai stiprėjant ir artėjant prie integracijos į Europos Sąjungą“, – Finansų ministerijos pranešime teigė ministrė Gintarė Skaistė.

Nurodoma, kad TVF 2023 metų kovo mėnesį patvirtinus 15,6 mlrd. JAV dolerių 48 mėnesių trukmės finansavimo programą Ukrainai, šalies institucijų gebėjimų vystymo  poreikis tapo aktualus siekiant tinkamai ir laiku vykdyti įsipareigojimus ir reformas TVF programos rėmuose bei gauti numatytą finansavimą.  

„Tikiu, kad TVF ekspertų žinios ir pagalba padės Ukrainos institucijoms įgyvendinti prisiimtus įsipareigojimus tokiose svarbiose srityse kaip mokesčių ir viešųjų finansų valdymo politika bei kova su korupcija“, – teigė G. Skaistė.

Techninė parama bus teikiama fiskalinės, pinigų, finansų sektoriaus politikos, viešųjų finansų valdymo, teisėkūros, kovos su korupcija, statistikos srityse. 

Susitarimą su TVF dėl Lietuvos paramos planuojama pasirašyti spalį TVF ir Pasaulio banko metinių susitikimų metu.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us