Raseinių naujienų portalas

Kita

Per parą ugniagesiai gavo 58 pranešimus apie nuvirtusius medžius 

Pastarąją parą Lietuvos ugniagesiai gavo 58 pranešimus apie ant kelių, mašinų ir kitų vietų nuvirtusius medžius. 

Tiek pranešimų gauta nuo 6 valandos ketvirtadienį iki 6 valandos penktadienį, BNS informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyriaus specialistas Giedrius Vaičiulis.

„Daugiausia pranešimų sulaukta iš Klaipėdos apskrities, paskui Kauno, Šiaulių ir kitose po kelis. Šeši pranešimai buvo apie ant automobilių nuvirtusius medžius“, – BNS sakė G. Vaičiulis.

Pastaruoju metu, pučiant stipriam vėjui ir lyjant lietui, ugniagesiai kasdien sulaukia pranešimų apie nuvirtusius medžius, ankstesnėmis paromis jų buvo apie 90.

Ketvirtadienį dėl sustiprėjusio vėjo Klaipėdos uoste buvo apribota laivyba. 

Anot uosto atstovės Ignės Rotautaitės-Pukenės, laivų eismas ribojamas nuo 11 valandos, o apie 12.20 val. vėjo gūsiai buvo pasiekę 26,7 metro per sekundę, bangų aukštis yra apie penkis metrus.

Leidimo įplaukti į Klaipėdos uostą 17 valandą laukė trys laivai, išplaukti – šeši. 

Penktadienio rytą I. Rotautaitė-Pukenė informavo, kad laivų eismas uoste buvo atnaujintas vidurnaktį.

Sinoptikai prognozuoja, kad penktadienį dieną beveik visur palis. Vėjas vakarų, pietvakarių, 7–12 m/s, po pietų vakariniuose rajonuose kai kur gūsiai 15–20 m/s. Temperatūra 11–16 laipsnių šilumos.

Šeštadienį lietus, dieną lis protarpiais. Vėjas naktį pietvakarių, vakarų, dieną pereinantis į šiaurės vakarų, 15–20 m/s, vietomis 21–26 m/s. Temperatūra naktį 9–14, dieną 11–16 laipsnių šilumos.  

Sekmadienio naktį vietomis, dieną daug kur trumpi krituliai, vyraus lietus. Vėjas šiaurės vakarų, 9–14 m/s, naktį vietomis, dieną daug kur gūsiai 15–20 m/s. Temperatūra naktį 2–7 laipsniai šilumos, dirvos paviršiuje kai kur šalnos iki 3 laipsnių šalčio, dieną 7–12 laipsnių šilumos.  

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us