Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienos

Valstybinės miškų tarnybos specialistas bus teisiamas dėl galimo piktnaudžiavimo

Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu dėl leidimo neteisėtai kirsti mišką išdavimo pareikšti Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus vyriausiajam specialistui.

Kaip ketvirtadienį pranešė ikiteisminį tyrimą atlikusi Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), ikiteisminio tyrimo duomenimis, Miškų ūkio priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas V. S., turėdamas pareigą tikrinti privačių miškų vidinės miškotvarkos projektus bei išduoti leidimus kirsti mišką, išdavė leidimą plynai iškirsti nebrandaus amžiaus medyną.

Tyrimo metu buvo nustatyta, jog miškininkas suvokė, kad medynas yra nebrandaus amžiaus, dėl to negalėjo leisti šio medyno plynojo kirtimo. Dėl šio vyriausiojo specialisto priimto sprendimo buvo iškirsta apie 373 kubinių metrų medienos, tokiu būdu galimai buvo padaryta didelė, beveik 209 tūkst. eurų, žala valstybei ir jos aplinkai.

Anot STT, kaltinimai byloje pareikšti ir iškirsto medyno savininkei – neįvardijamai įmonei ir jos vadovui. Jie kaltinami suklastoję miškotvarkos projekte esančius duomenis apie medyno amžių.

Už valstybės tarnautojui inkriminuotos nusikalstamos veikos padarymą Baudžiamasis kodeksas numato baudą arbą areštą arba laisvės atėmimą iki penkerių metų. Dėl dokumentų klastojimo gresia laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Byla perduota Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmams.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us