Raseinių naujienų portalas

NaujienosPolitika

„Ant šieno krūvos uždėta vyšnia nėra tortas“: pareigūnai protestuoja prieš naująjį Statutą

Keliolika pareigūnų trečiadienį susirinko prie Vyriausybės protestuodami prieš Vidaus reikalų ministerijos (VRM) siūlomą naująjį Vidaus tarnybos statutą.

Į akciją atvykstančius pareigūnus plojimais pasitiko būrelis čia taip pat protestuojančių mokytojų.

„Ministerija nori Statutą parodyti kaip ant šieno krūvos uždėtą vyšnią ir sako, kad tai tortas. Tai nėra tortas“, – žurnalistams sakė Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininkas Rimantas Liepa.

„Esame nepatenkinti teikiamu Statutu nauju, kuris, kaip ir visi prieš tai, blogina statutinių pareigūnų padėtį ir garantijas“, – pridūrė jis.

Ministrų kabinetui ketinant apsispręsti dėl pataisų teikimo Seimui, pareigūnai trečiadienį taip pat rinkosi prie Finansų, Teisingumo ir Vidaus reikalų ministerijų.

Prie Vyriausybės susirinkusieji laikė plakatus su užrašais: „premjere, jūs netenkinate pareigūnų lūkesčių“, „pareigūnų baudžiavai – ne“.

Pasak profsąjungos vadovo, nors VRM kasmet kalba apie rekordinius institucijų biudžetus, „kiekvienais metais trūksta pinigų“.

VRM nurodo, kad ministerijai pavaldžioms statutinėms institucijoms kitų metų biudžete pareigūnų darbo užmokesčiui didinti papildomai numatyti beveik 37 mln. eurų, įskaitant Vidaus tarnybos statuto nuostatų įgyvendinimą.

„Deklaruojamos vienos sumos pinigų, tačiau pastoviai jų trūksta. (…) Kur nukeliauja tie pinigai, kad jų nuolatos trūksta?“ – kalbėjo R. Liepa.

„Kažkas sako netiesą. Greičiausiai tą netiesą sako arba nemoka tų finansinių resursų paskirstyti normaliai ministerija, kad pinigai nueitų iki galutinio vartotojo“, – pridūrė jis.

Pasak profsąjungų, statutinius pareigūnus pykdo priedo už laipsnį panaikinimas, priedo už stažą mažinimas nuo 30 proc. iki 20 proc. pareiginės algos dydžio, perkėlimo į kitas pareigas tarnybinio būtinumo atvejais, butpinigių ir kelionės išlaidų kompensavimo sąlygų keitimas.

Reaguodama į kritiką, VRM teigia, kad tie pareigūnai, kurie turi didesnį nei 20 proc. priedą už stažą, jį išlaikys.

Be kita ko, priedą už laipsnį siūloma įtraukti į minimalų pareiginės algos koeficientą – dėl to padidės pareigūnams mokamas priedas už tarnybos stažą, kuris skaičiuojamas nuo pareiginės algos.

„Čia jums taip pasakė, aš labai abejoju, kad taip ir bus“, – sakė R. Liepa.

Tuo metu Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos vadovės pavaduotojas Darius Čekavičius teigė, kad politikai, bandydami spręsti pareigūnų trūkumo problemą, blogina darbo sąlygas.

„Dabar neribojamas yra laikas, o planuojama numatyti butpinigių mokėjimą penkeriems metams, taip pat planuojama prailginti pareigūnų perkėlimą be jų sutikimo į kitą tarnybos vietą. Šiuo metu turime tris mėnesius, planuojama per penkerius metus numatyti perkėlimą 18 mėnesių“, – sakė jis.

VRM taip pat pabrėžia, kad pokyčiais siekiama didinti minimalius pareiginių algų koeficientus pirminės ir vidurinės grandies pareigūnams, mažinti darbo užmokesčio netolygumus tarp statutinių įstaigų.

Pagal pataisas, būtų peržiūrimas pareigybių suskirstymas į pareigybių grupes – jų mažėtų nuo 15 iki 10. Ministerija teigia, kad taip būtų nustatyta aiškesnė pareigybių sistema bei hierarchija.

„Tai yra paketas, susijęs ir iš finansinės dalies, kuri sprendžia žemiausios ir vidurinės grandies pareigūnų darbo užmokesčio augimą, ir kiti dalykai, kurie taip pat svarbūs mūsų valstybei“, – sakė ministrė Agnė Bilotaitė.

Statute taip pat nustatomas tik minimalus pareigybių grupių pareiginės algos koeficientas, o centrinių statutinių įstaigų vadovai patvirtins pareigūnų darbo apmokėjimo sistemas, pagal kurias pareigūnams bus mokamas darbo užmokestis.

Dokumente numatytos ir priemonės pareigūnams pritraukti į tarnybą: galimybė statutinių profesinio mokymo įstaigų kursantams mokėti specialiąsias stipendijas, aukštųjų mokyklų studentams, kurie studijuoja pagal vidaus tarnybos sistemai reikalingų specialybių studijų programas, – galimybė mokėti tikslines skatinamąsias stipendijas, jeigu jie sudaro stojimo į vidaus tarnybą sutartis.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us