Raseinių naujienų portalas

KitaMaistas

„Maisto banko“ akcijoje paaukota beveik 245 tūkstančiai maisto produktų

Savaitgalį vykusioje „Maisto banko“ akcijoje Lietuvos žmonės paaukojo beveik 245 tūkst. maisto produktų, kurių vertė daugiau nei 368 tūkstančiai eurų.

Kaip pranešė organizacija, tradiciškai daugiausiai aukota makaronų, taip pat ženkliai išaugo mėsos bei žuvies konservų, aliejaus aukojimų skaičius. 

 „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius teigia, kad visuomenė nelieka abejinga skurdui.

„Siekdami sudaryti kuo labiau subalansuotą paramos krepšelį, šį kartą į žmones kreipėmės prašydami pagal galimybes aukoti baltymais turtingo maisto – mėsos ar žuvies konservų. Lyginant su ankstesniais metais, šių produktų skaičius tikrai išaugo, o tai reiškia, kad žmonės išgirdo mūsų prašymą“, – sakė S. Gurevičius.

35-oje „Maisto banko“ akcijoje daugiausiai aukojo Plungės, Švenčionių, Radviliškio, Marijampolės, Tauragės, Švenčionėlių, Kelmės, Mažeikių, Kretingos, Vilkaviškio, Zarasų gyventojai. Lyginant su praėjusių metų akcija, šiuose miestuose surinkta 20-30 procentų produktų daugiau.

Labiausiai į akciją įsitraukė Kėdainių ir Utenos žmonės, skaičiuojama, kad aukojo kas dešimtas šių miestų gyventojas. Augo ir vidutinio paramos krepšelio vertė, šiais metais ji sudarė 4,72 euro.

„Maisto banko“ akcija vyko 71-oje Lietuvos vietovėje, 367 parduotuvėse, akcijoje dalyvavo 276 skirtingos, nepasiturinčius globojančios organizacijos.

Planuojama, kad suaukoti maisto produktai visose organizacijose stokojantiems bus išdalinti iki Kalėdų. Vieniems bus paruošti maisto paketai, kitiems parama suteikiama tiekiant jau pagamintą šiltą maistą, dalis jų atsidurs ir neseniai atidarytų „Maisto banko“ atiduotuvių lentynose.

Šiuo metu „Maisto bankas“ visoje Lietuvoje remia daugiau nei 230 tūkstančių žmonių. Pavasarį vykusioje akcijoje suaukotais maisto produktais buvo aprūpinta beveik 30 tūkst. žmonių. 

Akcijos organizatoriai džiaugiasi, kad šiais metais prie „Maisto banko“ akcijos prisidėjo 6685 savanoriai ir tai yra rekordinis savanorių skaičius lyginant trejus paskutinius metus.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us