Raseinių naujienų portalas

KitaSveikata

Ar galima nulemti vaiko lytį?

Dar gilioje senovėje buvo aktualu susilaukti vienos ar kitos lyties palikuonio. Dažniausiai, be abejonės, buvo  trokštama šeimos turtų palikuonio – berniuko. Priemonės,naudotos taip laikais, šiandien gali sukelti mažų mažiausiai nuostabą. Meta bėgo, medicina ir žmonių sąmoningumas plėtėsi, tačiau noras susilaukti konkrečios lyties palikuonio vis dar aktualus daugelyje šeimų. Ypač tuo atveju, kai namuose jau bėgioja galbūt ir ne viena atžala.

Kartais tokį norą lemti gali ir visai neįprastos priežastys. Sakykim, mamos noras vaikučiui pirkti tam tikros spalvos ar stiliaus drabužius, netgi patalynę. Juolab, kad tokių prekių pasiūlymas rinkoje tikrai nuostabiai didelis ir, reikia pripažinti, labai patrauklus. Prekės kūdikiams tavosapnas.lt internetinėje parduotuvėje tik įrodo, jog rinktis tikrai yra iš ko ir gali kilti noras, turėti mergaitę, o ne berniuką arba atvirkščiai. Šiais laikas priemonės nulemti naujagimio lytį gana švelnius ir puikiai suvokiamos  sveiku protu.  Taigi šiek tiek plačiau apie jas. 

Moksliniai metodai – chromosomų įtaka

Kaip žinia, vaiko lytis priklauso nuo to, kokią lytinę chromosomą – X arba Y – turi kiaušialąstę apvaisinti pasiekęs spermatozoidas. Jeigu norite susilaukti berniuko, reikalinga Y chromosoma, jeigu mergaitės – X chromosoma. Nors vyro spermatozoidai su Y chromosomomis yra aktyvesni , tuo pačiu, jie yra jautresni ir mažiau išgyvena. X chromosomos yra šiek tiek atsparesnės, kaip juokaujama – kantresnės. Todėl, jeigu trokštate  berniuko, lytinį aktą patariama planuoti per pačią ovuliaciją. Taip  padaugėja šansų, kad greitieji spermatozoidai su Y chromosomomis aplenks spermatozoidus X chromosomis. 

Dar – Olandijos mokslininkai nustatė, kad kuo ilgiau moteris bando pastoti, tuo daugiau šansų susilaukti būtent vyriškosios giminės kūdikio. Taigi, galima daryti išvadą, jog norint susilaukti mergaitės reikia mažiau pastangų ir planavimo. Tačiau net ir šie faktai nėra įrodyti iki galo. 

Liaudiškos priemonės nulemti vaiko lytį

Vienas populiariausių teiginių yra tas, jog vaiko lytį lemia motinos mityba. Beje, to visiškai nepaneigia ir mokslas. Dar 1935 buvo atlikti tyrimai, kokį ryšį turi motinos mityba ir naujagimio lytis. Vėliau tų tyrimų buvo dar daugiau, tik pastebėta, jog motina turi būti kantri ir nenutraukti mitybos plano. Taigi, jei norite berniuko daugiau valgykite žuvies, bet kokios mėsos, grūdinių kultūrų, daug daržovių ir įvairių sulčių. o vengti reikia pieno produktų, kiaušinių, mineralinio vandens su daug kalcio ir jūros gėrybių. 

Trokštate mergaitės? Valgykite pieno produktus, kiaušinius, jūros gėrybes, mineralinį vandenį ir daug vaisių. Taigi, galima suprasti, jog tie produktai, kurie tinka troštant berniuko, nelabai tinka motinai svajojančiai apie dukrelę. 

Užsk.: 2023/10/25

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us