Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienos

Sėkmės atveju miesto centre bus statomas 2000 m2 pastatas

Šiuo metu vykstančiuose tarybos komitetų posėdžiuose vietos politikai laimina miesto centro vaizdą pakeisiantį projektą. Jei spalio 27 d.  tarybos posėdžio metu „UŽ“ balsuos dauguma tarybos narių, atsiras tikimybė, kad Raseinių mieste, netoli Autobusų stoties (Vilniaus g. 85) bus pastatytas Daugiafunkcis centras skirtas jaunimui ir senyvo amžiaus žmonėms.

Raseinių rajonas, kaip ir dauguma kaimiškųjų rajonų susiduria su neišplėtota nestacionarių socialinių paslaugų infrastruktūra jaunimui ir senyvo amžiaus asmenims. Šio projekto tikslas būtų tinkamai spręsti užimtumo prieinamumą Raseinių rajone.

Sėkmės atveju, jei projektas gautų finansavimą pagal 2021-2027 m. Europos sąjungos fondų investicijų programą, Raseinių miesto centre iškiltų apie 2000 m2 pastatas, kuriame numatyta įrengti: virtuvę, jaunimo arbatinę, darbuotojų kabinetus, rūbinę, renginių, sporto, choreografijos sales, skaitymo, kūrybinių dirbtuvių erdves ir t.t.

Politikams pritarus ir uždegus žalią šviesą, rajono savivaldybės administracija privalės parengti investicinį projektą.

Po pandemijos tiek jaunimas, tiek senjorai nori daugiau laiko praleisti būryje

Kaip teigiama aiškinamajame rašte, Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos specialistai paskaičiavo, kad Atvirajame jaunimo centre (toliau – AJC) lankėsi 3 kartus daugiau lankytojų nei 2021 m. Per mėnesį čia apsilankė vidutiniškai 664 jaunuoliai (2022 m.  – 270 lankytojų). AJC vykdo atvirąjį darbą su jaunimu, teikia socialines, pedagogines ir psichologines paslaugas. Ypatingas dėmesys skiriamas mažiau galimybių turinčiam, mažiau motyvuotam jaunimui, kuris dėl įvairių priežasčių neturi galimybių ar nenori įsitraukti į kitas veiklas.

2022 m. itin suaktyvėjo ir Raseinių trečiojo amžiaus universiteto (toliau – Raseinių TAU) narių aktyvumas: dalyvių skaičius išaugo 3 kartus iki 1807 narių.

Skaičiai byloja, kad augantis AJC ir Raseinių TAU lankytojų skaičius, skatina būtinybę gerinti paslaugų kiekį ir papildomai sukurti infrastruktūrą, skirtą ir jaunimui, ir visiems vyresnio, senyvo amžiaus asmenims, sprendžiant jų užimtumo klausimus.

Viso projekto vertė daugiau nei 5 milijonai eurų

Paskaičiuota, kad preliminariai 2000 m2 pastatas kainuotų daugiau nei  5 mln. Eur, iš kurių ES lėšos – apie 4.675.000,00 Eur, o savivaldybei iš biudžeto tektų prisidėti ne mažiau 15 proc. tinkamų finansuoti išlaidų (apie 701.250,00. Eur).

Planuojama projekto pradžia – 2024 m., pabaiga – 2028 m., lėšas paskirstant 5 metams. Įgyvendinus projektą Raseinių rajono savivaldybė įsipareigotų išlaikyti pastatą ir darbuotojus.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us