Raseinių naujienų portalas

Kita

Įsigalioja naujos taisyklės: laukinių gyvūnų nebegalima demonstruoti komerciniais tikslais

Trečiadienį įsigaliojant naujos redakcijos taisyklėms, laukinių gyvūnų nebegalima demonstruoti komerciniais tikslais.

Kaip nurodė Aplinkos ministerija, naujos redakcijos Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklėse numatyta, jog laukinių žinduolių, paukščių, roplių ir varliagyvių rūšių laukinius gyvūnus juos išvežant iš nuolatinės laikymo vietos leidžiama demonstruoti tik mokslo ir švietimo tikslais, kai nesiekiama gauti pajamų ir šie gyvūnai neatlieka triukų ir manevrų.

Taisyklėse taip pat sudarytas leidžiamų laikyti laukinių gyvūnų sąrašas, nurodoma, kad leidžiama veisti įvairių rūšių peles, žiurkėnus, šinšilas, bizonus, stumbrus, stirnas danielius, elnius, muflonus. Kai kurias rūšis – paprastąją afrikinę miegapelę, nykštukinę voverinę skraiduolę, keturpirštį (afrikinį) ežį, patagoninę marą – bus galima veisti iki 2025 metų rugsėjo 1 dienos.

Taip pat nustatyti nauji minimalūs reikalavimai žinduolių laikymui nelaisvėje. Pavyzdžiui, laikant vieną-du kiškius, kiškėnus ar triušius lauko patalpos plotas turės siekti 20 kvadratinių metrų, o jeigu laikomi 1-2 juodieji ar rudieji lokiai, lauko patalpų plotas turėtų būti 900 kvadratinių metrų. 

Taisyklėse pakeisti kai kurių rūšių roplių patalpų minimalūs dydžiai, nelaisvėje laikomus paukščius uždrausta laikyti pririštus. 

Laukinius gyvūnus ne blogesnėmis nei numatytos sąlygos asmenys privalės įkurdinti ne vėliau kaip per 18 mėnesių nuo naujų taisyklių įsigaliojimo.

Šiame teisės akte nustatytas ir maksimalus leidžiamas aptverti miško žemės plotas laukiniams gyvūnams laikyti nelaisvėje. Pavyzdžiui, laikant vieną stirną ar danielių bus galima aptverti 0,5 ha ploto, o kiekvienam papildomai laikomam gyvūnui numatytas papildomas plotas nuo 0,15 iki 0,3 ha. 

Leidžiamų nelaisvėje laikyti ir leidžiamų nelaisvėje veisti laukinių gyvūnų rūšių sąraše yra 30 rūšių ir keturių genčių žinduoliai. Kitų rūšių žinduolius laikyti nelaisvėje draudžiama, išskyrus atvejus, kai gyvūnai teisėtai įgyti iki 2024 metų balandžio 1 dienos.

Kaip ir dabar, leidimus laikyti nelaisvėje laukinius gyvūnus, leidimus naudoti laukinius gyvūnus kryžminimui ir kitiems tikslams išduoda, gali sustabdyti ar panaikinti Aplinkos apsaugos agentūra.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us