Raseinių naujienų portalas

KultūraLaisvalaikis

Įgyvendinta Raseinių ir Kėdainių rajonų savivaldybių bendradarbiavimo sutartis

2022 m. kovo 7 d. Raseinių ir Kėdainių rajonų merai pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurios tikslas – stiprinti vietinį turizmą, siekiant abipusio pažinimo ir turistinių srautų didinimo rajonuose.  Sutartį pasirašiusios Savivaldybės įsipareigojo iki 2023 m. gruodžio 31 d. vieningai dirbti vietinio turizmo srityje: populiarinti turistinius maršrutus, bendradarbiauti siekiant didinti keliautojų srautus Raseinių ir Kėdainių teritorijose.

Apžvelgus 2022-2023 m. pasiekti rezultatai džiugina – iš Raseinių rajono į Kėdainių rajoną išvyko 930 (2022 m. – 560, 2023 m. – 370) keliautojų, į Raseinius atvyko 1022 (2022 m. – 522, 2023 – 500). Į Kėdainių rajoną 2022 m. itin aktyviai vyko moksleiviai iš ugdymo įstaigų, o 2023 m. kaimų bendruomenės. Vieni iš populiariausių objektų raseiniškiams Kėdainių rajone buvo Krekenavos apžvalgos bokštas, Kėdainių senamiestis, Krakės, Dotnuva ir Paberžė. Krakių miestelis itin traukė turistus su edukacija vaikams „Žydų kaimynystėje 150 metų: kodėl „žydiškai“ reiškia „atvirkščiai?“.

Kėdainiškiai Raseinių kraštą pažinti rinkosi dviem pagrindiniais maršrutais. Vienas jų veda per Lyduvėnus, Šiluvą, Maironio tėviškę ir gimtinę bei Betygalą. Betygaliečiai ne tik svečius supažindindavo su miestelio istorija, bet ir sočiai vaišindavo juos naminiu kugeliu, arbata bei kitais gardumynais. Kitas maršrutas buvo skirtas pažinti Viduklę, Molavėnų piliakalnių kompleksą, Lietuvos partizanų memorialą Kryžkalnyje ir Aštuonračio muziejų Nemakščiuose. Be abejo, buvo ragauta ir garsiųjų Viduklės koldūnų. Kėdainiškiai aktyviai lankė ir Raseinių miestą, kur juos pažintinių ekskursijų metu lydėjo gidai. Daugiau apie krašto istoriją sužinojo Raseinių krašto istorijos muziejaus ekspozicijose.

Viena iš šios sutarties įgyvendintų priemonių – 2 pėsčiųjų žygiai. 2022 m. pėsčiųjų žygis Paliepiai – Krakės sulaukė 32 dalyvių, kurie įveikė net 22 kilometrus. 2023 m. pėsčiųjų žygis sulaukė 39 dalyvių, kurie įveikė 21 kilometrą. Abu metus žygeivius ne tik keliais, tačiau ir visiška bekele vedęs Matas Toliušis, socialiniuose tinkluose geriau žinomas kaip Barzdotas Gidas, maršrutus sudarė taip, kad būtų aplankyti abu rajonai, o dalyviai susipažintų su Raseinių ir Kėdainių rajonų gamta, istorija ir kultūra.

Sutarties nuostatas Raseinių rajone įgyvendino VšĮ „Atrask Raseinius“, o Kėdainiuose – VšĮ Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centras. Tokios sutartys yra ne tik sėkmingo bendradarbiavimo pavyzdys, tačiau ir galimybė stiprinti vietinį turizmą, dalintis vietos paveldu.

VšĮ „Atrask Raseinius“ informacija

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us