Raseinių naujienų portalas

Laisvalaikis

Vestuvinių žiedų ABC: kaip išsirinkti?

Renkantis vestuvinius žiedus, svarbu atsižvelgti į kelis pagrindinius kriterijus, kad jie būtų ne tik gražūs, bet ir patogūs, ilgaamžiai. Taip pat – atitinkantys jūsų skonį. Štai keletas svarbiausių aspektų, kurie padės rinktis žiedus.

Metalas

 • Auksas. Jis dažniausiai būna geltonas, baltas, raudonas. Tai – tradicinis jaunųjų pasirinkimas. Dažniausiuose žieduose vyrauja šios prabos: 14K, 18K. Aukso praba yra matas, nusakantis aukso grynumą lydinyje. Tai rodiklis, kuris nurodo, kokia dalis lydinio sudaryta iš gryno aukso. 750 praba (arba 18 karatų) reiškia, kad 750 dalių iš 1000 yra grynas auksas, t. y., 75 % grynumo. 585 praba (arba 14 karatų) reiškia, kad 585 dalys iš 1000 yra grynas auksas, t. y., 58,5 % grynumo.
 • Platina. Tai – patvarus, hipoalerginis, tačiau brangesnis metalas. Ji yra atspari įbrėžimams ir korozijai, todėl žiedai išlaiko savo išvaizdą ilgus metus. Platina natūraliai turi šviesiai pilką spalvą su balto aukso blizgesiu, kuris laikui bėgant neblunka. Tai reiškia, kad ji visada išlaikys savo elegantišką išvaizdą be poreikio periodiškai atnaujinti padengimą, kaip yra su baltuoju auksu.
 • Paladis. Panašus į platiną, tačiau šiek tiek lengvesnis ir gerokai pigesnis metalas.
 • Sidabras. Pigesnis, bet mažiau patvarus metalas. Sidabras yra minkštesnis, todėl lengvai apdirbamas ir leidžia kurti detalius, sudėtingus dizainus. Jei žiedo dydis turi būti keičiamas, tai gali būti padaroma kur kas lengviau nei su kitais kietesniais metalais.
 • Kiti metalai vestuviniams žiedams: titanas, volframas, nerūdijantis plienas. Jie yra patvarūs, tačiau dažnai sunkiau keisti jų dydį.

Stilius ir dizainas

 • Klasikiniai vestuviniai žiedai: paprasti, elegantiški, laikui nepavaldūs.
 • Modernūs žiedai: su unikaliomis formomis, tekstūromis ar spalvomis.
 • Vintage tipo žiedai: su senovinio stiliaus elementais, graviruotėmis.
 • Personalizuoti vestuviniai žiedai: su inicialais, svarbiomis datomis ar kitais asmeniniais elementais.

Komfortas

 • Žiedo plotis ir forma: siauresni žiedai yra patogesni kasdieniniam nešiojimui, tačiau platesni gali būti labiau pastebimi ir gražesni. Pastarieji leidžia sukurti įdomesnius dizainus, detales.
 • Komforto zona: žiedo vidinė pusė yra išgaubta, kad būtų patogesnė ant piršto. Tačiau pabrėžiama, kad šis žiedo tipas tinka ne visiems. Viskas priklauso nuo jūsų piršto formos! Apie tai jus plačiau pakonsultuos juvelyras.

Brangakmeniai

 • Deimantai yra dažniausias pasirinkimas dėl savo patvarumo ir blizgesio. Jie yra labai atsparūs įbrėžimams ir dilimui. Tai reiškia, kad deimantai gali išlaikyti savo blizgesį ir formą dešimtmečius.
 • Kiti brangakmeniai: safyrai, smaragdai, rubinai ir kt.

Kaina

Nusistatykite biudžetą, kuris padės susiaurinti žiedų pasirinkimą.Įvertinkite, ar norite investuoti į brangesnius metalus bei akmenis, ar rinksitės labiau prieinamus variantus.

Praktiškumas

Apsvarstykite, kaip žiedas derės prie jūsų gyvenimo būdo. Pavyzdžiui, jei dirbate rankomis, galbūt reikėtų rinktis tvirtesnį metalą arba mažiau iškilius brangakmenius?

Tinkamas dydis

Būtina tiksliai žinoti piršto dydį, kad vestuvinis žiedas būtų patogus ir nesmuktų. Priešingu atveju, neilgai trukus po vestuvių, galite jį pamesti. Ar žinojote, kad statistiškai vestuvinis žiedas dažniausiai pametamas medaus mėnesio metu, kuomet jaunieji maudosi jūroje, baseine?

Kaip matuoti piršto dydį?

 1. Apvyniokite siūlą ar juostelę aplink pirštą, kur norėsite nešioti žiedą. Užtikrinkite, kad siūlas ar juostelė priglustų, bet nebūtų per daug tamprūs.
 2. Pažymėkite vietą, kurioje siūlas susikerta.
 3. Išmatuokite atstumą tarp pažymėtų taškų su liniuote.

Užsk. 2024/05/04

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us