Raseinių rajone esantis ilgiausias ir aukščiausias Lietuvoje Lyduvėnų geležinkelio tiltas penktadienį atveriamas lankytojams. Tikimasi, kad tiltą kasmet aplankys 10-15 tūkst. žmonių.
Kultūros vertybe laikomas 599 metrų ilgio ir 42 metrų aukščio tiltas visuomenei pritaikytas po to, kai per metus jis už maždaug 1,5 mln. eurų buvo atnaujintas, o darbus atliko „Lietuvos geležinkelių“ infrastruktūros valdytojos „LTG Infra“ konkursą laimėjusi bendrovė „Švykai“.
Renginyje dalyvaus aplinkos viceministras Kęstutis Šetkus, susisiekimo ministrė Loreta Maskaliovienė, „LTG grupės“ generalinis direktorius Egidijus Lazauskas, taip pat „LTG Infra“, Valstybės saugomų teritorijų tarnybos, Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos, Raseinių rajono savivaldybės atstovai.
Nuo lankytojams skirto tilto tako atsiveria unikalus Dubysos upės slėnio kraštovaizdis.
Pirmasis medinis tiltas Lyduvėnuose pastatytas 1916 metais, jis buvo pavadintas Vokietijos kariuomenės vado feldmaršalo Paulo fon Hindenburgo vardu. Tuo metu jis buvo 670 metrų ilgio ir 42 metrų aukščio – didžiausias toks statinys Baltijos šalyse bei vienas didžiausių visoje Europoje.
2018 metais šalia buvo pastatytas naujas 570 metrų ilgio ir 45,5 metro aukščio tiltas, o senasis išardytas. 1944 metais besitraukianti vokiečių kariuomenė tiltą susprogdino. Po karo – 1952 metais pastatytas naujas 599 metrų ilgio ir 42 metrų aukščio plieninis tiltas.
Statinys patenka į Dubysos regioninio parko, Lyduvėnų kraštovaizdžio draustinio ir Dubysos upės slėnio teritorijas, kurios priskiriamos „Natura 2000“.