Raseinių naujienų portalas

Politika

V. Gapšys: stiprių žmonių jokios grotos nesustabdo

Už kyšininkavimą ir prekybą poveikiu „MG grupės“ politinės korupcijos byloje nuteistas Seimo narys Vytautas Gapšys teigia ir už grotų besijaučiantis laisvas, stiprus ir teisus. 

„Viduje aš išlieku laisvas, nepaisant to, kad tos grotos ir apriboja mano tam tikrą mano laisvę. Bet stiprių žmonių jokios grotos nesustabdo, aš jaučiuosi stiprus stovėdamas prieš jus, nes kaip sakiau, jaučiuosi teisus“, – ketvirtadienį per savo apkaltos procesą Seime sakė parlamentaras.

Jis teigė buvęs nuteistas dėl savo kalbų.

„Tikiu, kad esu teisus ir teisus jaučiuosi ne tik širdyje, bet tą teisumą pabandysiu pagrįsti ir faktais“, – kalbėjo parlamentaras.

Į apkaltos procesą Seime V. Gapšys atvežtas iš Kauno kalėjimo, kur politikas atlieka laisvės atėmimo bausmę. Jį į Seimo salę atlydėjo pareigūnai.

Seimo statutas numato, kad asmuo, kuriam taikoma apkalta, turi teisę dalyvauti Seimo posėdyje pats arba per savo advokatą. 

Kad mandatas būtų panaikintas, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip 85 Seimo nariai iš 141.

Kadangi V. Gapšys nuteistas dėl keturių nusikalstamos veikos epizodų, parlamentarai atskirai balsuos dėl mandato atėmimo už kiekvieną iš jų. Seimo narys mandato neteks, jeigu bent dėl vieno atvejo bus surinkti ne mažiau kaip 85 balsai.

Kadangi V. Gapšio atžvilgiu yra įsiteisėjęs apkaltinamasis nuosprendis, apkaltos procesas vyksta supaprastinta tvarka, tai yra be kreipimosi į Konstitucinį Teismą.

Šis politikas į Seimą išrinktas pagal Darbo partijos sąrašą. Jeigu Seimas ketvirtadienį panaikins jo mandatą, V. Gapšio vietą parlamente užims kitas Darbo partijos 2020 metų kandidatų sąraše įrašytas politikas – Petras Čimbaras.

Lietuvos apeliacinis teismas dėl korupcinių nusikaltimų V. Gapšiui skyrė puspenktų metų laisvės atėmimo bausmę. Politikui taip pat penkeriems metams atimta teisė būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas.

Teismas konstatavo, kad buvęs koncerno „MG Baltic“ (dabar „MG grupė“) viceprezidentas Raimondas Kurlianskis prašė V. Gapšio, pasinaudojant Seimo nario padėtimi ir įtaka bendrapartiečiams, paveikti kitus valstybės tarnautojus – tuometinę Seimo pirmininkę, Darbo partijos frakcijos Seime narius, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vadovybę ir narius bei žemės ūkio ministrę, – kad šie vykdydami įgaliojimus teisėtai ir neteisėtai veiktų taip, kaip prašė R. Kurlianskis.

Anot teismo pranešimo, už tai susitarta dėl neteisėto atlygio – užmaskuotų kyšių, kurie, V. Gapšiui pažadėjus paveikti prašomus asmenis ir pačiam atlikus R. Kurlianskio pageidaujamus veiksmus, gauti kaip papildoma 12,1 tūkst. eurų  nuolaida Darbo partijos politinei reklamai bei 15 tūkst. eurų parama viešajai įstaigai „Meno ir sporto projektai“. 

V. Gapšys pateikė kasacinį skundą Lietuvos Aukščiausiajam Teismui, kartu prašydamas stabdyti bausmės vykdymą, tačiau teismas šio prašymo netenkino.

V. Gapšys Seime dirba trečią kadenciją.

Šioje politinės korupcijos byloje kaltais pripažinta ir Darbo partija, Liberalų sąjūdis, koncernas „MG grupė“, R. Kurlianskis, buvę Seimo nariai Eligijus Masiulis, Gintaras Steponavičius, Šarūnas Gustainis.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us