Raseinių naujienų portalas

NuomonėsSveikata

Sudėtingi pokalbiai: kaip kalbėti su paaugliais vaikais intymiomis temomis?

Inicijuoti pokalbį su savo paaugliais vaikais apie seksualinį intymumą gali atrodyti bauginanti užduotis, tačiau atviras ir nuoširdus bendravimas yra būtinas norint padėti besiformuojančiai asmenybei geriau suprasti savo kūną, santykius ir suteikti žinių apie atsakingą elgesį. Šiame straipsnyje apžvelgiami svarbiausi aspektai, kuriais vadovaujantis tėvams bus lengviau užvesti ir naviguoti pokalbį komplikuota tema.

Sukurkite saugią ir nesmerkiančią aplinką

Sėkmingam pokalbiui labai svarbu sukurti saugią ir nesmerkiančią erdvę. Įsitikinkite, kad jūsų paauglys jaustųsi patogiai reikšdamas savo mintis ir užduodamas klausimus, nebijodamas pasmerkimo.

Pasirinkite tinkamą laiką ir aplinką

Atviram pokalbiui įtakos turi ir laikas bei vieta. Nepradėkite sudėtingo pokalbio po barnio, sulaukite laiko kada namuose vyraus ramybė, jei turite mažesnių vaikų, pasistenkite, kad jie būtų užimti ir neblaškytų jūsų dėmesio. Saugiausia vieta tokiam pokalbiui yra namai.

Pradėkite anksti ir palaipsniui:

Idealiu atveju diskusijos apie seksualinį intymumą turėtų prasidėti dar iki paauglystės. Suteikite vaiko amžių atitinkančią informaciją, sutampančią su jūsų vertybėmis ir vaikui augant plėskite pokalbį. Nepavėluokite, šiuolaikiniai vaikai bręsta anksčiau.

Naudokite įtraukiančią kalbą

Stenkitės nebūti nuobodūs, šis pokalbis neturi būti biologijos pamoka. Papasakokite apie savo paaugliškus išgyvenimus. Pasidalinkite kokios baimės jus kamavo tuo metu, būkite atviri, nesigėdykite, taip padėsite savo vaikui pasijusti saugiai ir pasidalinti savo mintimis.

Akcentuokite vertybes

Išreikškite savo šeimos vertybes, susijusias su santykiais, sutikimu ir atsakomybe. Pasidalykite savo lūkesčiais ir aptarkite, kaip svarbu gerbti savo ir kitų ribas.

Patarimai apie saugią praktiką

Kalbėdami apie seksualinio intymumo temą, subtiliai supažindinkite su saugių praktikų, tokių kaip barjerinių kontraceptikų naudojimas (prezervatyvai) ir reguliarių sveikatos tikrinimų, svarba. Pabrėžkite atsakomybę, kuri kyla su fiziniu intymumu.

Skatinkite klausimus ir klausykite aktyviai

Skatinkite savo paauglius užduoti klausimus ir aktyviai įsiklausykite į jų rūpesčius. Būkite kantrūs, nekonfliktiški ir pasirengę pateikti tikslią informaciją, kad paneigtumėte internete ar tarp draugų vyraujančias klaidingas nuomones.

Atvirai, sąžiningai ir jautriai kalbėkite seksualinio intymumo tema, sukurkite aplinką, kurioje jūsų paaugliai jaučiasi palaikomi ir informuoti. Nebijokite atskleisti savo paaugliškų minčių, baimių, nusivylimų, taip sudarydami sąlygas savo vaikams pasijusti suprastiems, saugiems ir atsakingiems už savo sprendimus.

Užsk.: 2024/01/02

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us