Raseinių naujienų portalas

Kita

Lietuvoje – beveik 340 šimtamečių, dauguma – moterys, o pats vyriausias – vyras

2024-uosius Lietuvoje pasitiko 339 šimtamečiai ar vyresni gyventojai, dauguma jų – moterys, rodo Registrų centro duomenys.

Du vyriausi gyventojai yra sulaukę 109-erių, abu – iš Kauno apskrities.   

Šimtamečių galima rasti beveik kiekvienoje savivaldybėje, išskyrus Neringą, Pagėgius, Visaginą ir Širvintų rajoną. 61 šimtametis gyvena Vilniuje, Kaune – 40, Šiauliuose – 14, Panevėžyje – 13, Klaipėdoje – 11. 

Kaip BNS sakė Vilniaus savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas, informacija apie šimtamečius renkama ir visus juos pasveikina vienas iš vicemerų, gyvenamosios vietovės seniūnas. 

„Įteikiamos simbolinės atminimo dovanėlės, saldumynai, gėlės“, – sakė G. Grubinskas. 

Kaip BNS informavo Kauno miesto savivaldybės atstovė Rasa Markauskaitė, kiekvienų metų pradžioje miesto seniūnijos sudaro būsimų šimtamečių kauniečių sąrašus.

„Likus mėnesiui ar dviem iki gimtadienio kontaktuojama su giminaičiais, jais besirūpinančiomis įstaigomis dėl vizito. Pasitaiko atvejų, kai jubiliatai gyvena užsienyje, bet vis dar yra registruoti Kaune“, – teigė R. Markauskaitė.

Sulaukusiems 100 metų kauniečiams išmokama vienkartinė 220 eurų suma. 

Gyventojų registro duomenimis, šimtmetį yra perkopusios 293 moterys ir 46 vyrai. Vyriausia moteris, gyvenanti Kaune, yra sulaukusi 109 metų, o vyriausias jos bendraamžis vyras – Kaišiadorių rajono gyventojas, sausio 26-ąją švęsiantis 110-ąjį gimtadienį. 

Kaišiadorių Rumšiškių seniūnė Eugenija Genevičienė BNS pranešė, kad garbingo amžiaus senolį prižiūri dukra, vasarą jis būna savo namuose Dovainonyse, o žiemą – Kaune.

„Sveikinome ir kai sulaukė 100 metų, ir 105-erių. Laukiame dar vieno jubiliejaus“, – sakė  E. Genevičienė.

Jos teigimu, anksčiau seniūnijoje buvo 108 metų moteris, bet susilaužė klubakaulį ir mirė.

Pasak jos, šimtamečiams seniūnija dovanoja šiltus užklotus, liemenes, vilnones šlepetes, saldumynų, gėlių, po 300 eurų. 

Registrų centro Duomenų sprendimų ir analizės departamento vadovės Aistės Gudaitienės teigimu, šiuo metu Lietuvoje yra 175 tūkst. vyresnių nei 80 metų žmonių: 23,4 tūkst. gyventojų yra sulaukę 90-99 metų, o 151,4 tūkst. – 80-89 metų.

„Tai sudaro apie 5,7 proc. visų šiuo metu Lietuvoje gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų“, – BNS teigė A. Gudaitienė.  

Daugiausia vyresnio amžiaus žmonių – Dzūkijoje ir Suvalkijoje, mažiausiai – Žemaitijoje, Aukštaitijoje. 

Palyginti vyresnio amžiaus asmenų skaičių su bendru konkrečios savivaldybės gyventojų skaičiumi, didžiausia senjorų dalis yra Ignalinos rajone (8,7 proc. visų savivaldybės gyventojų), taip pat Anykščių, Lazdijų, Biržų rajonuose ir Birštone. 

„Kai nėra jaunimo, nėra vidutinės kartos žmonių, automatiškai daugėja vyresnio amžiaus gyventojų. Sentimentali trauka tokiuose metuose į gimtąsias vietas yra fiziologiškai žmogaus sąmonėje“, – BNS sakė Ignalinos rajono meras Laimutis Ragaišis. 

„Be geros sveikatos tokių metų nesulauksi“, – tvirtino jis.  

Mero teigimu, rajono valdžia su ilgaamžiškumu pasveikina visus bent 90 metų sulaukusius gyventojus. 

Mažiausia senjorų nuo 80 metų dalis yra Vilniaus rajone, Klaipėdos rajone, Neringos savivaldybėje, Kauno rajone ir Šalčininkų rajone. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us