Raseinių naujienų portalas

Kita

Prokurorė siūlo atleisti nuo atsakomybės neblaivų vairavusį Kauno kardiologą Ramūną Uniką laiduojant šio žmonai

Kauno kardiologą Ramūną Uniką, kaltinamą neblaiviam sukėlus eismo įvykį, per kurį kitam asmeniui sutrikdyta sveikata, prokurorė antradienį pasiūlė atleisti nuo atsakomybės pagal laidavimą.

Anot prokurorės Jolantos Petraitytės, kaltinamasis visiškai pripažino kaltę, nurodė visas su ja susijusias aplinkybes, veika priskiriama nesunkiems nusikaltimams, įvykdyta netiesiogine tyčia, asmuo teisiamas pirmą kartą, dirba atsakingą darbą, pateikta teigiamai jį kvalifikuojanti informacija.

„Sunkinančių aplinkybių nenustatyta, civiliniai ieškiniai nepateikti, nukentėjusioji nepageidauja būti teismo posėdyje“, – sakė J. Petraitytė.

Anot jos, nukentėjusi moteris buvo informuota apie galimybę teikti civilinį ieškinį, tačiau nusprendė to nedaryti.

Įvertinus pateiktus duomenis, anot prokurorės, galima manyti, kad R. Unikas daugiau nedarys nusikalstamų veikų. Dėl to jį siūloma atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą trejų metų laikotarpiui su 2000 eurų užstatu, automobilio konfiskavimu ir teisės vairuoti atėmimu trims mėnesiams.

Anot kaltinamojo akto, 2023 metų rugpjūčio 23-iosios vakarą Kauno rajone R. Unikas vairavo automobilį „Volvo XC60“ būdamas neblaivus ir nesuvaldęs transporto priemonės partrenkė pėsčiąją, kuriai vėliau dėl eismo įvykio konstatuotas nesunkus sveikatos sutrikdymas.

Vyrui tuomet nustatytas 2,35 promilės girtumas.

Medikas teisme pasakojo išvažiavęs iš namų ką tik išgėręs butelį putojančio vyno. Sankryžoje sukdamas kairėn, nepastebėjo už keliolikos metrų kelkraščiu važiavimo kryptimi ėjusios moteris ir ją kliudė priekine dešine automobilio dalimi.

„Nežinau, ar saulė leidosi priešais, ar tiesiog nespėjau. Sunku pasakyti, kaip tai įvyko. (…) Jaučiausi gerai, tiesiog nesusimąsčiau. Staiga atsiradęs reikalas, dėl kurio važiavau, užgožė kitas mintis. Suvokiau, kad neseniai vartojau alkoholio ir tikrai neturėjau sėsti prie vairo, dėl ko labai gailiuosi. Tai pirmas ir paskutinis kartas“, – kalbėjo R. Unikas.

Jis tvirtino turėjęs išvykti, nes netikėtai prisiminęs, kad privalėjo pavedžioti ir pašerti už kelių kilometrų Kauno rajone gyvenančios dukros šunį. Tuo metu vyrui atrodė, kad būtina tai padaryti.

„Bendravau su nukentėjusiąja praėjus savaitei-dviem, atsiprašiau, klausiau, kaip jaučiasi. Ji papasakojo apie savo sveikatos būklę. Gruodį taip pat bandžiau susisiekti, pasiūlyti kažkokią pagalbą. Po daugelio skambučių atsiliepė ir daugiau nenorėjo su manimi bendrauti“, – sakė R. Unikas.

Teismas nusprendė, kad bylos nagrinėjimą galima baigti sutrumpinta įrodymų tyrimo tvarka. Pritarta prokurorės nuomonei, kad laiduojančios žmonos nereikia kviesti papildomai apklausti, kadangi ji byloje apklausta anksčiau.

„Noriu paprašyti teismo priimti teisingiausią sprendimą mano atžvilgiu. Labai nuoširdžiai gailiuosi ir pasižadu daugiau nedaryti nusikalstamos veikos“, – sakė kaltinamasis.

Teismas sprendimą priims vasario 22 dieną.

R. Unikas yra gydytojas kardiologas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Intervencinės kardiologijos skyriaus vadovas. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us