Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienos

Įteikti „Auksinės lūšies“ ir „Žemaičio“ apdovanojimai

Raseinių rajone nuo 2012 metų, minint Vasario 16-ą dieną, apdovanojami garbūs raseiniškiai. Lietuvos valstybės atkūrimo dieną įteikiami „Auksinės lūšies“ ir „Žemaičio“ apdovanojimai, skiriami asmenybėms, įmonėms už ypatingus praėjusių metų pasiekimus.

Raseinių rajono savivaldybės apdovanojimas „Auksinė lūšis“ už naujų darbo vietų kūrimą ir investicijas į verslo plėtrą įteikta UAB „Danspin“.

UAB „Danspin“ Andrušaičių kaime įsikūrė 2002 metais. Tai Danijos kapitalo įmonė, kuri šiandien yra viena stipriausių kiliminių verpalų gamintojų Europoje ir pasaulyje.

UAB „Danspin“ kuria naujas darbo vietas, investuoja į įmonės plėtrą. 2022 – 2023 metais įmonė vykdė plėtrą kartu su VšĮ  Investuok Lietuvoje ir Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministerija. Šio projekto metu į naujų statinių statybą, įrengimą,  įrenginių pirkimą, buvo investuota 7,7 mln. eurų. Iš Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministerijos šio projekto įgyvendinimui buvo skirta 0,6 mln. eurų, likusią sumą investavo pati įmonė. Projekto įgyvendinimo metu buvo pastatyti nauji žaliavos laikymo ir gatavos produkcijos sandėliai, naujas gamybinis sandėlis, bei nauja karšimo – verpimo linija. Šios investicijos sukūrė poreikį naujoms darbo vietoms. Projekto metu įmonė įsipareigojo sukurti 63 naujas ilgalaikes darbo vietas.

2023 m. rugsėjo-gruodžio mėnesiais prie kolektyvo prisijungė per 50 naujų darbuotojų, o šiemet įmonėje jau įdarbinti 24 naujokai. UAB „Danspin“ dirba 472 darbuotojai, tikslas – kolektyvą iki šių metų pabaigos išplėsti iki 550 darbuotojų.

Raseinių rajono savivaldybės apdovanojimas „Auksinė lūšis“ už nuopelnus medicinos ir sveikatinimo srityse įteikta VšĮ Raseinių ligoninė

VšĮ Raseinių ligoninė per trumpą laiką suvaldė krizę, išėjus nemažam gydytojų būriui. Raseinių ligoninės ir Savivaldybės vadovų bendros pastangos jau pradėjo duoti rezultatus.

Šiuo metu jau padidintos reabilitacijos ir fizioterapijos paslaugų apimtys, vystomos dienos stacionaro paslaugos, atidarytas naujas slaugos padalinys demencija sergantiems pacientams. Neseniai duris atvėrė naujai įrengtas tėvų-vaikų kambarys.

Ligoninės komandą papildė nauji medikai: slaugytojos, slaugytojų padėjėjai, vidaus gydytojai, traumatologai, dermatologė, kardiologė, kraujagyslių chirurgas, endoskopuotojas, chirurgas-endoskopotuojas, anesteziologai, reabilitologė, priėmimo gydytojai.

Nuo praėjusių metų rugpjūčio mėnesio įdarbinta 14 naujų gydytojų, 4 bendrosios praktikos slaugytojai, 10 slaugytojų padėjėjų, medicinos psichologas ir 2 pagalbiniai darbuotojai.

Raseinių rajono savivaldybės apdovanojimas „Auksinė lūšis“ už pasiekimus turizmo srityje įteikta Šiluvos piligrimų centrui

VšĮ Šiluvos piligrimų centras veiklą pradėjo 2021 metais. Įstaiga priima turistus, piligrimus, skleidžią žinią apie Šiluvos šventovę šaliai ir pasauliui vadovaudamasi mintimi, jog kiekvienas atvykęs turistas išlydimas kaip piligrimas.  Piligrimų centro kolektyvas organizuoja parodas, konferencijas, kuria specifinius vietai pritaikytus renginius, imasi įvairių socialinių iniciatyvų.

Šiluvos piligrimų centras aktyviai dalyvauja vietos bendruomenės gyvenime. Puoselėja ne tik tradicijas, kuria dialogą tarp vietos institucijų, tačiau taip pat inicijuoja naujas, inovatyvias idėjas, kuriose atsiskleidžia dvasinis ir kultūrinis vietos potencialas.

Raseinių rajono savivaldybės apdovanojimas „Žemaitis“ įteiktas Arnui Zmitrai už Lietuvos kultūros, tautiškumo ir pilietiškumo puoselėjimą.

Arnas Zmitra – VšĮ Atrask Raseinius vadovas, kultūros istorikas, pedagogas, gidas, laidų vedėjas,  Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacijos prezidentas.

Vilniaus universiteto absolventas ir Vytauto Didžiojo universiteto magistras jau gerą dešimtmetį žinomas dėl savo aktyvumo, charizmos, erudicijos ir iniciatyvumo, tapdamas Raseinių karšto veidu ir pasididžiavimu.  

Nuo 2016 m. Arnas Zmitra yra Raseinių Šaltinio progimnazijos istorijos mokytojas ir aktyvus, kūrybiškas, inovatyvus ir pilietiškas mokyklos bendruomenės narys. Jo iniciatyva progimnazijoje organizuojami įvairūs konkursai, jau 5 metus vykdomas projektas „Neatrasti Raseiniai“, kurio metu mokiniai supažindinami  su mažai tyrinėtomis Raseinių miesto istorinėmis vietomis ir vykdo tiriamuosius darbus.

Arnas Zmitra dalyvavo projekte „Misija Sibiras, kurio metu vyko į Igarką. Prieš 6 metus Arnas vyko dirbti į Melburno lituanistinę mokyklą Baltija Australijoje. Vedė užsiėmimus mokiniams, kurių metu mokiniams buvo pasakojama apie Lietuvos istoriją, gamtą, geografiją. Mokytojas inicijavo Raseinių stačiatikių Švč. Trejybės cerkvės sutvarkymą, rūpinosi bokšto pritaikymu lankymui ir jo atvėrimui visuomenei.

2019 m. Arnas savanoriavo Manaus mieste Brazilijoje. Buvo nominuotas Nacionaliniams lygybės ir įvairovės apdovanojimamskategorijoje Religijų ir įsitikinimų įvairovės apdovanojimas už kultūrinio paveldo atgaivinimą.

Arnas Zmitra yra Meilės Lukšienės premijos laureatas. Premija skiriama už demokratiškumo, bendruomeniškumo, pilietiškumo, tautiškumo, humanizmo ir kūrybiškumo idėjų įgyvendinimą ir sklaidą.

Arnas išleido knygą „Raseinių krašto dvarai“, įgyvendino projektą „Įtraukiantis paveldas: istorinis miesto pasas“, kurio metu buvo sukurti Raseinių ir Joniškio miestų istoriniai pasai, skatinantys mokinius domėtis savo miesto kultūros paveldo objektais.

Jo iniciatyva išleista knygelė vaikams „Atrask, keliauk ir pažink Raseinių kraštą“, įrengtas naujas atminimo ženklas Kalnujų holokausto vietoje, Raseinių mieste įrengtas Kukučio skveras, atidengta trečioji Kukučio skulptūra ir atminimo lenta koronaviruso pandemijai, taip pat sukurta ir atidengta atminimo lenta 1830-1831 m. sukilimui. Kartu su Jakovo Bunko labdaros ir paramos fondu pastatė du atminimo ženklus Viduklėje ir Šiluvoje, žyminčius buvusias sinagogų vietas.

Arnas Zmitra yra Raseinių krašto kultūros ir istorijos žurnalo „Rasupis“ visuomeninės redaktorių kolegijos narys. Rašo straipsnius apie Raseinių krašto ir miesto istoriją.

Pernai Arnas debiutavo LRT televizijoje. Buvo laidų „Toliau nuo miesto“ ir „Vasara prie piliakalnio“ vedėju. Pastaroji laida paskelbta sėkmingiausiu metų žiniasklaidos projektu.

Arnas Zmitra – 2023 metų Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio Tarnaukite Lietuvai laureatas, apdovanotas už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą.

Raseinių rajono savivaldybės apdovanojimas „Žemaitis“ už pasiekimus ir Raseinių krašto garsinimą meno ir kultūros srityje įteiktas Raseinių rajono kultūros centro mišriam chorui „Šatrija“ ir jo vadovui Gražvydui Jegnorui.

Choras „Šatrija“ – nuolatinis Raseinių krašto atstovas Pasaulio lietuvių dainų šventėse. Vadovo ir choro iniciatyva surengta eilė respublikinių ir tarptautinių chorinės muzikos festivalių, skirtų mūsų krašto dainiui Maironiui atminti. 

Choras kartu su Kultūros centru organizavo rajoninius koncertų ciklus „Giesmė gimtajam kraštui“ ir „Ave Maria“ Raseinių krašto bažnyčiose bei sakralinės chorinės muzikos festivalį „Regina angelis“ Šiluvos bazilikoje.

Choras Šatrija Raseinių kraštą ir Lietuvą garsino daugelyje tarptautinių chorinės muzikos festivalių. Jau 68 – tus savo veiklos metus skaičiuojantis kolektyvas – Lietuvos suaugusiųjų chorų konkursų II laipsnio diplomantas.

2020 m. chorui „Šatrija“ įteiktas aukščiausias mėgėjų meno apdovanojimas  „Aukso paukštė“ Nacionalinio kultūros centro įsteigtoje nominacijoje „Geriausias Lietuvos suaugusiųjų choras ir vadovas“.

2023 metais kolektyvas reprezentavo Lietuvą tarptautiniame muzikos festivalyje Vengrijoje.

Praėjusiais metais choras reprezentavo savo kraštą  įvairiuose konkursuose ir festivaliuose.

Praėjusiais metais Raseinių kraštą garsinantis choras „Šatrija“ sulaukė dar vieno prestižinio įvertinimo ir pripažinimo nacionaliniu mastu – Lietuvos chorų sąjungos suvažiavime įteikta premija charizmatiškam, kūrybiškam ir nenuilstančiam chorvedžiui Gražvydui Jegnorui už produktyvią kūrybinę veiklą chorinės kultūros srityje per paskutiniuosius trejus metus.

Raseinių rajono savivaldybės apdovanojimas „Žemaitis“ už pasiekimus ir Raseinių krašto garsinimą švietimo srityje įteiktas Ingai Minelgaitei. Inga Minelgaitė Ariogaloje baigusi vidurinę mokyklą, studijavo  ISM Vadybos ir ekonomikos universitete Kaune ir Kauno technologijos universitete. Baigė doktorantūros studijas Islandijos universitete ir įgijo mokslų daktarės laipsnį.
Daktarė Inga Minelgaitė – Islandijos universiteto profesorė, pirmoji užsienietė, gavusi dėstytojos darbą Islandijos universiteto Verslo katedroje, o vėliau tame pačiame universitete įkūrusi vadybos institutą.

Inga yra Lietuvoje įkurto pirmojo pasaulyje nuotolinio moterų universiteto Women of Wonder tarybos narė ir vizituojanti profesorė Europos bei Pietų Afrikos universitetuose.

Ingos Minelgaitės knyga apie lyderystę Islandijoje nominuota geriausios knygos apdovanojimui didžiausioje Europoje vadybos asociacijoje, o portale Academia.edu, kuris vienija 82 mln. narių, Ingos – kaip Metų mokslininko apdovanojimo nominantės, moksliniai tyrimai buvo tarp 4 proc. skaitomiausių.

Inga Minelgaitė yra Islandijos lietuvių bendruomenės įkūrėja ir Lietuvos Garbės konsulė Islandijoje.

Raseinių rajono savivaldybės apdovanojimas „Žemaitis“ už pasiekimus ir Raseinių krašto garsinimą sporto srityje įteiktas Aurimui Dygliui.

Aurimas Dyglys – Raseinių kūno kultūros ir sporto centro II kvalifikacinės kategorijos tinklinio treneris, kurio treniruojamų ir ugdomų komandų pasiekimai, rezultatai kalba patys už save ir viršija visų fanų, kolegų ir ekspertų lūkesčius.

Raseinių kūno kultūros ir sporto centro jaunučių mergaičių  tinklinio komanda per pastaruosius metus pripažinta Perspektyviausia Raseinių rajono metų komanda, o trenerio auklėtinės pelnė Perspektyviausių rajono sportininkų nominaciją. Šiais metais tinklinio treneris Aurimas Dyglys pelnė dar vieną reikšmingą ir prestižinę Raseinių kūno kultūros ir sporto centro įsteigtą  nominaciją 2023 metų treneris.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us