Raseinių naujienų portalas

NuomonėsSveikata

Per trejus metus dėl rūkymo didmiesčių balkonuose nubausta keliasdešimt žmonių

Per trejus metus dėl rūkymo didmiesčių balkonuose nubausta keliasdešimt žmonių, beveik visi – Kaune.

Kaip rodo BNS trijų didžiųjų miestų pateikti duomenys, Klaipėdoje vienintelė bauda skirta užpernai, tuo metu Kaune 2021 metais skirta 11 baudų, užpernai – devynios, o pernai – 13. Vilniuje dėl rūkymo balkonuose nenubaustas nė vienas žmogus, nors skundų iš gyventojų sulaukiama.

„Didžiąja dalimi tą lemia įrodymų neturėjimas – kartu su skundu turi būti pateiktas vaizdo įrašas ar nuotraukos, kuriose aiškiai būtų matomas balkone, terasoje ar lodžijoje rūkantis asmuo“, – BNS teigė sostinės savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas.

„Nepaisant to, gavę skundą viešosios tvarkos pareigūnai kreipiasi į skundžiamame bute gyvenančius žmones, informuoja juos apie draudimo rūkyti galiojimą, ragina laikytis įstatymo nuostatų“, – pridūrė jis.

Draudimas rūkyti daugiabučių namų balkonuose, kai tam prieštarauja bent vienas namo gyventojas, įsigaliojo 2021-ųjų pradžioje. Nuo tada sostinėje rūkymas uždraustas 1,7 tūkst. daugiabučių. Kaune tokių daugiabučių yra 545, o Klaipėdoje – 303.

Visuose šiuose didmiesčiuose daugiausia prašymų sulaukta pirmaisiais draudimų metais, vėliau jų skaičius sumažėjo.

„Šiuo metu vis dar gauname prašymų uždrausti rūkyti, tačiau gerokai mažiau nei pirmaisiais metais“, – BNS sakė Kauno savivaldybės Būsto modernizavimo, administravimo ir energetikos skyriaus Administravimo ir valdytojų veiklos poskyrio vedėja Grita Jasevičienė.

Norėdamas, kad jo gyvenamame daugiabutyje būtų uždrausta rūkyti, žmogus turi kreiptis į savivaldybę. Prie daugiabučio namo arba jo viduje tokiu atveju įrengiami ženklai apie galiojantį draudimą.

Klaipėdos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Linas Lapinskas sako, kad pastaruoju metu ne tik sumažėjo prašymų uždrausti rūkyti daugiabučiuose, bet ir skundų dėl tokio elgesio.

„Manome, kad šis ribojimas sudrausmino kai kuriuos rūkalius“, – BNS sakė savivaldybės atstovas.

Tuo metu Vilniaus valdžia pastebi, kad po šio draudimo įsigaliojimo gyventojai ėmė dažniau skųstis dėl prie laiptinių ir daugiabučių namų langų arba butuose rūkančių asmenų.

„Įstatymas nenumato draudimo rūkyti šiose vietose, todėl jose riboti rūkymą ar už tai bausti galimybės nėra“, – sakė G. Grubinskas.

Neleistinai daugiabučio balkone rūkiusiam žmogui gresia įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 50 eurų, o padarius pažeidimą pakartotinai – nuo 50 iki 90 eurų. Patalpų savininkams, nenurodžiusiems rūkiusiojo duomenų, gresia bauda nuo 30 iki 60 eurų, o padarius pažeidimą pakartotinai – nuo 60 iki 120 eurų.

Protokolus už pažeidimus gali surašyti ir policija, ir savivaldybių administracijų viešosios tvarkos pareigūnai.

Nuo 2007 metų Lietuvoje užrausta rūkyti maitinimo įstaigose, baruose, klubuose, diskotekose ir visose kitose žmonių aptarnavimo patalpose.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us