Raseinių naujienų portalas

KitaLaisvalaikis

Kaip prižiūrėti terasines markizes?

Šis straipsnis skirtas visiems, kurie svarsto galimybę įsigyti markizę savo terasai, sodui ar balkonui, tačiau juos gąsdina daug darbo reikalaujančios priežiūros vizija. Iš tiesų, vargu ar tai stebina? Juk markizės dažniausiai skirtos vidutinėms ir didelėms terasoms, o tai savo ruožtu reiškia daug medžiagos, kuria reikia rūpintis. Todėl šiandien apžvelgsime, į ką atkreipti dėmesį, norint tinkamai prižiūrėti terasos markizę.

Ne visos markizės yra vienodos

Pradėkime nuo to, kad skirtingų tipų markizės skiriasi savo konstrukcija, ypač ritininiu mechanizmu, prie kurio tvirtinamas audinys. Daugiau apie tai – internetinėje svetainėje: dextera.lt.

Populiariausios yra laisvai kabančios terasinės markizės ir kasetinės terasinės markizės. Pirmuoju atveju ritininė danga vyniojama tiesiai ant ritinio ir nėra niekuo apsaugota, o tai reiškia, kad susuktas tentas yra veikiamas oro sąlygų.

Todėl tokio tipo markizes patartina įrengti po stogu – tai gali būti stogo iškyša, stoglangis arba balkonas. Ypatingais atvejais, kai markizė statoma tokioje vietoje, kur ją veikia dulkės ir blogos oro sąlygos, verta pagalvoti apie specialaus stogelio įrengimą.

Kalbant apie kasetines markizes – specialioje kasetėje paslepiamas ir tentas, ir visas mechanizmas. Taip jie apsaugomi nuo kenksmingų oro sąlygų, taip pat dulkių ir purvo. Šio tipo markizėse kasetė taip pat yra specialios formos, todėl ji apsaugo audinį nuo deformacijos ir išlinkimo.

Nepriklausomai nuo to, kokio tipo markizę pasirinksite, verta prisiminti, kad abiem atvejais priežiūros ir tvarkymo principai yra vienodi.

Terasos markizė ir drėgmė – pagrindinė informacija

Geros kokybės terasinės markizės yra pagamintos iš aukštos kokybės žaliavų ir padengtos specialiu impregnantu, kad būtų apsaugotos nuo lietaus, drėgmės ir purvo. Tačiau joks impregnantas neapsaugo audinio nuo ilgalaikės drėgmės, jei markizė prieš ją suvyniojant nėra tinkamai išdžiovinama. Todėl pagrindinė taisyklė turėtų būti tinkamai išdžiovinti tentą po to, kai tentas sudrėksta, pavyzdžiui, po lietaus. Taip pat verta prisiminti, kad terasinės markizės yra skirtos naudoti kaip apsauga nuo saulės, todėl palikti jas išskleistas liūties metu nėra geriausia idėja.

Terasos markizių priežiūra

Terasinių markizių valdymo mechanizmai ir rėmai gaminami iš aukštos kokybės aliuminio, padengto antikorozine danga, kuri apsaugo juos nuo rūdžių atsiradimo. Tačiau atskirus komponentus, ypač judančias dalis, pravartu kartkartėmis sutepti ir taip pagerinti jų veikimą. Dulkių, smėlio dalelių ir nešvarumų kaupimasis išorinėse markizės dalyse yra natūralus reiškinys – tepalo naudojimas sumažins jų poveikį konstrukcijos veikimui. Patį tentą laikas nuo laiko reikėtų nuvalyti drėgnu skudurėliu, kad pašalintumėte dulkes, žiedadulkes ir smulkias dėmes. Didesnėms dėmėms, pavyzdžiui, paliktoms vabzdžių ar paukščių, valyti reikėtų naudoti ploviklį – tačiau įsitikinkite, kad tai švelnus ploviklis, nepažeidžiantis impregnuojančio sluoksnio. Be to, kiekvieną kartą prieš vyniojant audinį į ritinį, pravartu įsitikinti, kad audinys yra visiškai sausas.


Užsk. 2024/02/22

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us