Raseinių naujienų portalas

Politika

Seime stringa pataisos dėl visiško azartinių lošimų reklamos draudimo

Seimas antradienį nepradėjo svarstymų, ar nuo 2025 metų visiškai uždrausti azartinių lošimų reklamą – klausimo pateikimas buvo atidėtas ketvirtadieniui. 

Pertraukos paprašė opozicinės demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovas Lukas Savickas. Už tai balsavo 44 Seimo nariai, prieš buvo 20, o susilaikė du. 

L. Savickas pareiškė, kad lošimų problematika turėtų būti sprendžiama iš esmės – surinkus visas pataisas ir jas svarstant kartu. 

„Sudarykime galimybę pradėti svarstyti visus (siūlomus pakeitimus – BNS) vienu metu“, – teigė L. Savickas. 

„1:0 lobistų naudai“, – po balsavimo pareiškė pataisų iniciatorius Mindaugas Lingė

„Lobistų įtakas reikėtų deklaruoti“, – pridūrė Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys Andrius Vyšniauskas. 

Dalies verslo bei žiniasklaidos organizacijų atstovų antradienį paprašė parlamentarų atidėti visišką lošimų reklamos draudimą numatančių pataisų pateikimą. 

Lietuvos verslo konfederacija, Interneto žiniasklaidos asociacija, Lietuvos radijo ir televizijos asociacija, taip pat dvi didžiausios šalies žiniasklaidos grupės bei daugiau nei 30 žiniasklaidos priemonių teigia, kad lošimų rinkos problemas reikia spręsti kompleksiškai, be to, pataisų dar neįvertino Seimo teisininkai. Taip pat prašoma, kad pataisas įvertintų Vyriausybė.

Anot verslo ir žiniasklaidos organizacijų, lošimų reklama atskirose visuomenės informavimo priemonėse sudaro 5–25 proc. jų metinių pajamų.

M. Lingės siūlomomis pataisomis siūloma drausti skleisti informaciją, kad azartinių lošimų bendrovės remia bet kokius viešus renginius, veiklas, fizinius ir juridinius asmenis. 

Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ antradienį Seime registravo pataisas, kuriomis nuo liepos 1-osios siūlo leisti žmogui per metus lošimuose, lažybose ir totalizatoriuje išleisti iki 15 proc. deklaruotų metinių pajamų. Jų nedeklaravus išleidžiama suma negali viršyti dviejų praėjusių metų trečiojo ketvirčio šalies ūkio vidutinio mėnesio darbo užmokesčio dydžių.

Be to, šios pataisos numato, kad informacija apie lošimus vieningą Automatų kontrolės informacinę sistemą (LAKIS) būtų perduodama realiu laiku, o ne kaip dabar – ne rečiau, kaip kas 24 valandas. 

Taip pat siūloma uždrausti laimėjimus kazino išmokėti grynaisiais arba įteikiant laimėjusiam asmeniui banko čekį. Laimėjimą būtų galima pervesti tik į kliento banko sąskaitą.   


 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us