Raseinių naujienų portalas

Kita

Darote būsto remontą? Atliekas vežkite į stambių gabaritų atliekų aikšteles

Ryžtas remontuoti būstą – sveikintinas dalykas. Tačiau nepriklausomai nuo to ar remontuojate savo namus, ar sodybą, antrą būstą, ar ką tik įsigytą objektą, dėl remonto, griovimo ir tvarkymo susidarys daug atliekų. Jų negalima palikti arba išmesti tiesiog bet kur. Tinkamas utilizavimas apsaugos nuo baudų ir prisidės prie bendros tvarkos ir gerovės jūsų bendruomenėje bei visoje šalyje. Atliekas priimti pasiruošusios specialios, patogiai išsidėsčiusios stambių gabaritų atliekų aikštelės, kurias rasite visame Kauno regione. 

Kas yra stambių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės, kur jas rasti?

Didelių gabaritų atliekų aikštelės yra specialios vietos, į kurias galima atvežti stambias buitines ar kai kurias pramonines atliekas. Tokių šiukšlių negalima dėti į įprastus konteinerius. To neleidžia daryti įstatymai arba jos ten paprasčiausiai netelpa.

Tačiau padėtis nėra be išeities. Gyventojai bei bendrijos gali pristatyti atliekas į stambių gabaritų atliekų aikšteles. Visoje Lietuvoje yra daugybė stambių gabaritų atliekų aikštelių. Kauno regione visas tokias aikšteles prižiūri Kauno regiono atliekų tvarkymo centras (Kauno RATC). Jų stambių gabaritų atliekų aikštelės yra Kaune, Kėdainiuose, Kaišiadoryse, Jonavoje, Jonavos rajone bei Raseinių rajone.

Ką galima vežti į tokias aikšteles ir ko negalima?

Kauno RATC didelių gabaritų atliekų aikštelės gali priimti didelę dalį atliekų, kurios susidaro remonto, griovimo ar tvarkymo darbų metu:

·        Statybinės atliekos – betonas, plytos, izoliacinės medžiagos, langų rėmai, nešvarūs stiklai ir kita;

·        Elektronikos atliekos – tai pati įvairiausi buitinė technika, namuose naudojama elektronika, išmanieji prietaisai bei kitų tipų įrenginiai su elektros sistemomis;

·        Stambių gabaritų bei medienos atliekos – minkšti baldai, kilimai, čiužiniai, mediniai baldai, europadėklai, grindjuostės, gegnės, atramos ir išorės bei vidaus apdailai skirta mediena;

·        Sena stogo danga su asbestu;

·        Pavojingosios atliekos;

·        Plastiko atliekos;

·        Popierius bei kartonas;

·        Stiklo atliekos.

Pagrindinė atliekų kategorija, kurios aikštelės nepriims – automobilių dalys. Jeigu norite daugiau sužinoti apie tai ar atliekas galima atvežti, paskambinkite jums artimiausiai didelių gabaritų atliekų aikštelei telefonu arba parašykite į info@kaunoratc.lt. Kauno regiono atliekų tvarkymo centro darbuotojai maloniai atsakys į klausimus.

Kiek atliekų galima atvežti?

Nors atliekų aikštelės iš jūsų nemokamai priims beveik bet kokias remonto metu susidariusias atliekas, tam tikroms kategorijoms yra taikomi ribojimai. Jie įvesti tam, siekiant išvengti piktnaudžiavimo ir nelegalaus naudojimosi nemokamu priėmimu. Šie kiekiai yra įskaičiuojami į už atliekų tvarkymą mokamas rinkliavas.

Apie juos labai svarbu žinoti, kad nereikėtų vėliau veltui važinėti arba gaišti laiką. Pagal galiojančius įstatymus, Kauno RATC aikštelės Kauno regione gali iš vieno gyventojo per metus priimti:

·        <500 kg stambių gabaritų atliekų;

·        <5 vnt. lengvųjų transporto priemonių padangų (bet ne sunkvežimių ar žemės ūkio technikos);

·        <30 vnt. liuminescencinių lempų, nors kitai elektronikai ribojimai netaikomi;

·        <50 kg pavojingų atliekų (termometrai, galvaniniai elementai, filtrai, tepalai, t.t.);

·        <300 kg statybinių atliekų;

·        <100 kg asbestinės stogo dangos ar kitų atliekų su asbestu.

Apribojimai gali skirtis, priklausomai nuo regiono.

Dėl Aplinkos ministro nustatytų reikalavimų, siekio vykdyti atliekų apskaitą ir užtikrinti, kad nebūtų viršijami nemokamai priimamų atliekų kiekiai, reikia pateikti asmens dokumentą, kai atvežate atliekas į Kauno RATC didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles (DGASA).

Kodėl svarbu atliekas vežti į tam skirtas aikšteles ir negalima jų išmesti į konteinerius?

Paprasčiausiu būdu šį atsakymą galima pateikti taip – jeigu atliekas mesite bet kur, poveikis visų mūsų aplinkai bus labai neigiamas ir jį pajustume labai greitai. Statistika gali net šiurpinti.

Pavyzdžiui, 1 litras ant žemės išpiltos alyvos net keliasdešimčiai metų gali užteršti apie 500 arų dirbamos žemės. Tokioje dirvoje užaugintas maistas gali būti nuodingas.

Panašiai yra ir su netinkamai išmestomis baterijomis. Gamtoje jos yra ir patiria kitų pažeidimų dėl ko į aplinką išsiskiria rūgštys bei sunkieji metalai. Tai kenkia ir mums, ir augalijai bei gyvūnijai

Tikrai negalima teisinti gamtos teršėjų elgesio, ypač tada, kai visame Kauno regione veikia patogiai išdėstytos atliekų aikštelės, pasiruošusios atliekas iš jūsų priimti nemokamai bei pasirūpinti tinkama utilizacija.

Užsk. 2024/04/02

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us