Raseinių naujienų portalas

Laisvalaikis

Kvietimas dalyvauti ekskursijoje „(Ne)baigtos Pilėnų paieškos Raseinių krašte“

Gegužės 1 d. (trečiadienį) 10 val. VšĮ „Atrask Raseinius“ kviečia dalyvauti nemokamoje ekskursijoje automobiliu „(Ne)baigtos Pilėnų paieškos Raseinių krašte“ su Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto archeologu, prof. dr. Vykintu Vaitkevičiumi.
Susitikimo vieta bus nurodyta užsiregistravusiems. Automobiliais nuvažiuosime apie 40 km, pėsčiomis nueisime apie 4 km.
BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA UŽPILDŽIUS FORMĄ: https://forms.gle/4PU9L35nuVKCFzsp7

Apie ekskursiją:
Karui su Vokiečių ordinu pasibaigus, Pilėnai ir Trapėnų kraštas, kuriame toji 1336 m. aprašyta pilis stovėjo, buvo pamirštas. Liko daugelis panašių vietovardžių ir padavimų, kuriais remiantis nuo XVI a. imta Pilėnų vietos ieškoti. Vis naujos spėlionės girdimos iki šiol, kas rodo neblėstantį visuomenės susidomėjimą ir ataidinčių istorinių įvykių svarbą.
Trapėnų žemę Raseinių krašte lokalizavo Alvydas Nikžentaitis, jo hipotezei pritarė istoriko mokytojas Edvardas Gudavičius, vėliau kritikavo Darius Baronas. Toks pat svarus čia archeologų žodis — nuo 1995 m. Raseinių ir aplinkinių rajonų piliakalnius žvalgė, tyrinėjo Gintautas Zabiela, Olegas Fediajevas, tokiu būdu istorikų nubrėžtas Pilėnų paieškų laukas siaurėjo.
Šios išskirtinės ekskursijos dalyviai aplankys archeologines ir mitologines vietas, kurios minimos hipotezėje apie Pilėnų pilį Raseinių krašte: Jūkainių ąžuolyną, Molavėnų ir Graužų piliakalnius su šventviete, Milžavėnų piliakalnį su senovės gyvenviete ir Ižiniškių piliakalnį. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us