Darbas užsienyje vis dar sudomina nemažą dalį lietuvių. Tai aktualu tiek tuomet, kai kalbame apie trumpalaikį, tiek apie ilgalaikį išvykimą. Populiariausiomis kryptimis, į kurias vyksta lietuviai, išlieka Jungtinė Karalystė, Danija, Norvegija, Švedija, Vokietija. Visgi, pastaruoju metu daugeliui aktualios būtent Skandinavijos šalys. Nors šios valstybės tarpusavyje turi nemažai panašumų, kai kuriais aspektais jos nemenkai skiriasi viena nuo kitos. Kiekvienas pasirinkimas taip pat pasižymi savais privalumais ir trūkumais. Visgi, daugiausiai galimybių greičiausiai galima rasti Norvegijoje bei Švedijoje. Abi šalys siūlo nemažai kvalifikuoto ir nekvalifikuoto darbo pasiūlymų. Be to, jose itin atsižvelgiama į lyčių lygybę, todėl skirtingų galimybių netrūksta nei vyrams, nei moterims. Tad, jeigu svarstote, kuriose Skandinavijos šalyse vyrauja geriausios sąlygos dirbti – tai yra Jūsų atsakymas.
Darbas Švedijoje
Švedijoje galima rasti tiek kvalifikuoto, tiek nekvalifikuoto darbo pasiūlymų. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie nori užsidirbti daugiau nei Lietuvoje. Kaip ir visame pasaulyje, čia taip pat trūksta puikių informacinių technologijų specialistų, gydytojų, inžinierių, statybininkų. Kita vertus, kaip jau minėjome kiek anksčiau, Švedijoje galima rasti nemažai nekvalifikuoto darbo pasiūlymų. Daugelis žmonių įsidarbina statybose, fabrikuose, sandėliuose. Be to, šalyje vyrauja nemaža valytojų paklausa. Įprastai nurodytų nekvalifikuotų darbų atlyginimai siekia 2000–3000 eurų, priklausomai nuo konkrečios vietos. Taigi, užsidirbti čia tikrai įmanoma. Standartinė darbo savaitė Švedijoje trunka maždaug 40 valandų. Darbuotojai taip pat gali naudotis lanksčiomis sąlygomis, pavyzdžiui, dirbti ne visą dieną arba iš namų. Be to, daugelis gauna net 30 dienų atostogų per metus. Svarbu paminėti, kad Švedijoje taip pat egzistuoja nemažai darbo vietų, kuriose pakanka anglų kalbos. Tai aktualu ir tuomet, kai kalbame apie nekvalifikuotus darbus. Šalyje taip pat pabrėžiama lyčių lygybės svarba. Taigi, įvairių darbų netrūksta ir moterims. Nenuostabu, jog Švediją pasirenka nemažai jaunų porų arba šeimų. Tėvystės atostogų politika čia taip pat labai dosni. Vaikų priežiūra gali užsiimti abu tėvai. Darbuotojai Švedijoje taip pat gauna nemažai lengvatų. Socialinės gerovės sistema šalyje suteikia galimybę naudotis pensijų sistemomis, bedarbio pašalpomis, sveikatos priežiūros paslaugomis.
Darbas Norvegijoje
Darbas Norvegijoje yra puikus pasirinkimas kiekvienam, norinčiam užsidirbti daugiau nei Lietuvoje. Tai ideali šalis tiek vyrams, tiek moterims. Norvegijoje itin atsižvelgiama į lyčių lygybę. Ši šalis gali pasigirti vienu didžiausių moterų darbo jėgos rodiklių pasaulyje. Norvegija taip pat palanki jaunoms šeimoms ir studentams. Nemažai skirtingų pasiūlymų čia ras ieškantys tiek kvalifikuoto, tiek nekvalifikuoto darbo. Daugelis žmonių įsidarbina ūkiuose, fabrikuose, restoranuose, prekybos centruose. Norvegijoje taip pat nuolat trūksta kambarinių ir valytojų. Kalbant apie kvalifikuotą darbą, geriausiai apmokamomis profesijomis čia būtų galima įvardyti gydytojus, teisėjus, advokatus, direktorius. Be to, egzistuoja nemažai įmonių, kuriose neprivaloma mokėti norvegiškai (nors tai didelis privalumas). Taigi, jeigu gebate susikalbėti angliškai, tikėtina, kad darbą Norvegijoje rasite. Nekvalifikuotiems darbuotojams šalyje mokama ne mažiau nei 13 eurų per valandą. Taigi, galimybių užsidirbti čia tikrai netrūksta. Įprastai Norvegijoje mokami dviejų tipų mokesčiai: socialinio draudimo ir pajamų. Kai kuriais atvejais įmanoma dalį jų susigrąžinti (jeigu yra susidariusi permoka). Taigi, plačiau tuo pasidomėkite patys. Tačiau tokia galimybė tikrai egzistuoja. Bet kokiu atveju, Norvegija išlieka vienu iš dažniausių pasirinkimų emigracijai. Čia gausu tiek trumpalaikio, tiek ilgalaikio darbo pasiūlymų. Taigi, belieka ieškoti Jums tinkamo varianto. Visgi, įvairių galimybių ir ateities perspektyvų Norvegijoje tikrai netrūksta.
Užsk. 2024/05/27