Visuomenės pastabos sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui yra akivaizdžiai matomos, sako prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė.
„Ar sveikatos ministras dirba idealiai? Tikrai ne, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) yra viena iš tų trijų ministerijų, kuri formuoja ir įgyvendina viešųjų paslaugų visą politiką. Natūralu, kad ir visuomenė ministrui turi pastabų, jos yra akivaizdžiai matomos“, – Žinių radijui antradienį sakė I. Segalovičienė.
Jos teigimu, tą rodo ir sveikatos statistiniai rodikliai.
„Ar tas proveržis buvo pasiektas? Ta pilna apimtimi adekvatus proveržis esamai žmonių sveikatos situacijai – tikrai ne“, – sakė prezidento patarėja.
„Pastabų yra, ir jomis remiantis tikrai tiek prezidentas, tiek ministrė pirmininkė diskutuos, priiminės sprendimus, ar kvestionuotinas šito ministro darbas po įgaliojimų grąžinimo, ar ne“, – kalbėjo I. Segalovičienė.
Pasak jos, Vyriausybei grąžinus įgaliojimus, kiekvienas ministras gali sulaukti pastabų ir būti svarstomas dėl savo rezultatų ir potencialo pasiekti naujų rezultatų per likusį kadencijos laiką.
Paprašyta pakomentuoti gandus, kad prezidentas siekia pakeisti A. Dulkį, prezidento patarėja teigė, kad sprendimus šalies vadovas priims kartu su premjere Ingrida Šimonyte.
„Gandai yra gandai, bet esmė yra tokia, kad prezidentas galimų Ministrų kabineto pokyčių aptarimą vykdo ir sprendimus priima kartu su premjere“, – sakė I. Segalovičienė.
Prezidento patarėja negalėjo atsakyti, ar prezidentas Gitanas Nausėda su Vyriausybės vadove jau aptarė A. Dulkio ateitį.
Kalbėdama apie pagrindines problemas sveikatos apsaugos sistemoje, I. Segalovičienė išskyrė eiles gydymo įstaigose.
„Prezidentas ne kartą viešai atkreipė dėmesį sparčiau ir rezultatyviau spręsti eilių klausimą, raginome peržiūrėti siuntimų pas specialistus tvarką, (…) tikrai yra tų siuntimų, kurie matome, kad yra beprasmiai, tiesiogiai augina paciento kelią ir didina tas eiles“, – teigė prezidento patarėja.
Anot jos, SAM atsižvelgė į kai kurias Prezidentūros pastabas, pavyzdžiui, nebereikia siuntimų pas dermatologus, ilgalaikių paslaugų pacientams.
„Jaučiamės išgirsti, (…) tačiau, kas padaryta šiuo klausimu, yra per mažai“, – sakė I. Segalovičienė.
Taip pat, anot jos, problemą galėtų išspręsti ir bendra registravimosi pas gydytojus sistema.
„Reikėtų stipresnių sprendimų, kad ta registracija būtų vieninga ir teisinga žmogaus atžvilgiu“, – teigė prezidento patarėja.
Ji atkreipė dėmesį ir į skaidrumo problemas sveikatos apsaugos sistemoje.
„Valdant trečią pagal dydį sveikatos biudžetą, kuris yra 3,5 mlrd. eurų, yra akivaizdžiai tam tikrų spragų, kurios neleidžia institucijoms tinkamai apsaugoti šių pinigų panaudojimo“, – dėstė I. Segalovičienė.
G. Nausėda ir jo patarėjai po pirmojo prezidento rinkimų turo sakė, kad Vyriausybei grąžinus šalies vadovui įgaliojimus, jos sudėtyje galėtų keistis daugiau nei keli ministrai.
Konkrečiai G. Nausėda yra įvardijęs žemės ūkio ministrą Kęstutį Navicką ir yra teigęs, kad keltų jo atsakomybės klausimą.
Vyriausybė pagal Konstituciją grąžina įgaliojimus prezidentui po jo priesaikos, o šalies vadovas po to skiria Ministrų kabinetą iš naujo.
G. Nausėda antrajai kadencijai prisieks liepą.