Pažangiausios technologijos, drono pilotavimas, 3D papildyta realybė, urbanistikos pagrindai, suplanuotos teritorijos 360° vaizdas telefone – visa tai ir dar daugiau penkių dienų GIS (geoinformacinių sistemų) stovykloje, kur liepos viduryje susirinko konkurso „Mano žemėlapis Lietuvai“ laureatai iš visos Lietuvos mokyklų.
Vaikai, kurie nori mokytis vasarą, juos sunku išvaryti į pertrauką, vaikai, kurie moka orientuotis aplinkoje, eina į žygius, renka meteorologinius duomenis, pažįsta gamtą ir kuria skaitmeninius žemėlapius.
Stovykla, į kurią norisi sugrįžti
Kasmet stovykloje galima sutikti matytų veidų – vaikai vėl ir vėl dalyvauja „Mano Žemėlapis Lietuvai“ konkurse, kurio pagrindinis prizas nugalėtojams – ši vasaros stovykla.
Šarūnas Augustanavičius – Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos būsimas abiturientas pirmą kartą šioje stovykloje, tačiau čia jis jaučiasi kaip žuvis vandenyje – kartu su komanda dalyvauja įvairiose geografinėse veiklose – renka duomenis, eina į žygius, projektuoja, kol galiausiai visos patirtys nugula į galutinį projektą. Kviečiame ir jus pasižvalgyti po Šarūno ir jo komandos žemėlapio pasakojimą: GIS stovykla 2024 (arcgis.com)
O kas toliau?
„Konkursą „Mano Žemėlapis Lietuvai“ organizuojame devintus metus, o stovyklaujame ketvirtus. „Hnit-Baltic“ kartu su pasauline geoinformacinių sistemų (GIS) lydere Esri, dovanoja Lietuvos mokykloms galimybę nemokamai prisijungti ir naudotis ArcGIS žemėlapių kūrimo, erdvinių duomenų valdymo ir analizės sistema. Šios programos tikslas – gerinti Lietuvos moksleivių erdvinį bei analitinį mąstymą, pasitelkiant geoinformacines (GIS) technologijas, skatinti kūrybiškumą, į(-si)traukiant į klasės, mokyklos bendruomenės projektų veiklas. Skatinti mokytojus pamokoje ar popamokinėse veiklose taikyti GIS technologijas, kaip tyrimo, komunikacijos priemonę, padedančią per interaktyvų žemėlapį atskleisti pasirinktą temą. Kai sutinki tokius kaip Šarūnas, kurie užaugo su šia technologija ir po mokyklos planuoja toliau gilinti GIS‘ininko kompetencijas, pamatai šios programos prasmę. Galbūt šie stovykloje sutikti moksleiviai taps įkvepiančiais geografijos mokytojais, auginančiais motyvuotus mokinius, arba naujos kartos GIS specialistais, kurių labai trūksta įvairiose srityse – tiek valstybiniame, tiek privačiame sektoriuje, transporto, saugumo, statybų, inžinerinių tinklų ir kitų sričių organizacijose“, – sako Liuda Kučinskienė, „Hnit-Baltic“ švietimo projektų koordinatorė ir stovyklos vadovė.
Tekstą parengė Liuda Kučinskienė, Švietimo projektų koordinatorė
Super!! Džiugu, kad Lietuvoje yra tokio puikaus jaunimo