Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) kandidatas į premjero postą Gintautas Paluckas sako, jog partija iki ketvirtadienio vakaro informuos politines jėgas, kurias kviečia dirbti koalicijoje.
„Šias diskusijas mes per šią dieną apibendrinsime ir priimsime sprendimą, kas yra kviečiamas į koaliciją, kas yra kviečiamas galbūt kitokiu formatu bendradarbiauti ir paremti valdančiąją koaliciją“, – ketvirtadienį pasibaigus paskutiniam iš keturių socialdemokratų rengtų diskusinių susitikimų su kitomis politinėmis jėgomis žurnalistams sakė jis.
„Šiandien derybinė grupė padarys tam tikrą sprendimą, informuos galimus koalicijos partnerius, jeigu reikės dar gludins tam tikrus taškus, bet sprendimą, be abejo, priima partijos taryba šeštadienį“, – pabrėžė vienas iš socialdemokratų lyderių.
Po pirmojo spalį vykusių Seimo rinkimų turo LSDP pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė formuoti valdančiąją koaliciją pakvietė Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“ bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą.
Pastarųjų partijų lyderiai – Saulius Skvernelis ir Ramūnas Karbauskis – nesutaria nuo 2021-ųjų, kai dalis „valstiečius“ palikusių Seimo narių įkūrė savo frakciją parlamente, o vėliau – ir partiją.
„Visi bus informuoti tinkamai, visi aštrūs kampai nugludinti ir jei kažką kviesime, tai tikrai būsime įsitikinę, jog esame pasiruošę su jais dirbti“, – sakė G. Paluckas.
Spalio pabaigoje LSDP prezidiumas nusprendė išplėsti partijų, kurias kviečia konsultacijoms dėl koalicijos, sąrašą. Jis papildytas Liberalų sąjūdžiu ir partija „Nemuno aušra“.
Socialdemokratai su demokratais ir „valstiečiais“ susitiko antradienį, trečiadienį į socdemų būstinę buvo atvykę partijos „Nemuno aušra“ atstovai, ketvirtadienį Seime vyko susitikimas su liberalų politikais.
Pasak G. Palucko, pagrindinis keturių diskusinių susitikimų tikslas buvo sulygti programas dėl būsimos koalicijos darbų.
Jis pakartojo, jog socialdemokratai siekia tvarios koalicijos, kurią sudarytų apie 80 parlamentarų.
LSDP naujame Seime užsitikrino 52 mandatus, partija „Nemuno aušra“ – 20 mandatų, 14 mandatų gavo Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, 12 mandatų – Liberalų sąjūdis, aštuonis mandatus užsitikrino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.