Raseinių naujienų portalas

Laisvalaikis

Floristė pataria, kaip susikurti tvarią kalėdinę kompoziciją iš seno dubens (video)

Artėjant Kalėdoms, daugelis pradeda galvoti apie namų puošimą ir šventinės atmosferos kūrimą. „Visai nebūtina pirkti naujų dekoracijų, kad galėtume originaliai ir šventiškai papuošti namus. Pasitelkus fantaziją ir kūrybiškumą, galime senus daiktus prikelti naujam gyvenimui bei sukurti dar niekur nematytų ir unikalių puošmenų“, – sako Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro floristikos profesijos mokytoja Evelina Grėbliauskė.

Floristės Evelinos namų kalėdinį stalą šiemet puoš jos pačios rankomis sukurta kompozicija, kuriai gaminti ji naudojo nostalgiškai vertingą daiktą – senovinę geldą iš močiutės palėpės. Pasitelkusi vien tik gamtines medžiagas ir sutrūkusius močiutės gintarinius karolius, Evelina seną medinį indą pavertė tikru meno kūriniu. Kaip pati floristė sako, tokia kompozicija taps ne tik unikaliu namų papuošimu, bet ir gražiu prisiminimu, kuris sušildys kalėdiniu laikotarpiu, o kartu ir atspindės šeimos istoriją. Tokiai kompozicijai sukurti floristė naudojo vieną techniką, kuri yra labai paprasta, tačiau šiuolaikinių floristų kiek primiršta. Anot Evelinos, pasitelkus šią techniką, kiekvienas galėtų susikurti puikių dekoracijų savo namams. „Nereikia būti profesionaliu floristu, kad galėtum pasigaminti estetišką kompoziciją. Pakanka pasinaudoti floristų patarimais, pasivaikščioti gamtoje, prisirinkti gamtinių medžiagų ir skirti šiek tiek laiko kūrybai“, – sako floristė ir demonstruoja, kaip sukurti kalėdinę kompoziciją iš seno indo.

Kūrybai reikalingi įrankiai ir medžiagos

Kompozicijos pagrindui tinka visi indai, išskyrus stiklo ir keramikos, kad būtų išvengta suskilimų kūrybinio proceso metu. Indo forma, spalva ir stilius gali būti įvairūs. Pagrindiniai reikmenys – akumuliatorinis suktuvas-gręžtuvas, 1 mm storio techninė vielutė, dekoratyvinė vielutė, klijai, įvairios gamtinės medžiagos (pušies spygliai, šakelių likučiai, kankorėžiai ir kt.), kalėdiniai žaisliukai ir leputės.

Pirmiausia, indo paviršiuje išgręžiamos skylutės. Tuomet į jas susmaigstomos ir tvirtinamos (klijų pagalba) techninės vielutės. Kol klijai džiūsta, pradedama gaminti girlianda, naudojant dekoratyvinę vielutę ir gamtines medžiagas. Atstumas tarp dekoratyvinių elementų turi būti apie 5-7 cm. Prieš vyniojant girliandą, floristė aplink vielutes dar apsuka kalėdines lemputes, kad suteiktų kompozicijai šventinės šviesos. Apvyniojus girliandą, reiktų patrumpinti vielutes ir jų viršūnes padekoruoti žaisliukais arba gamtinėmis medžiagomis. Dubenį dar galima papuošti pušies spygliais, kuriuos galima smaigstyti į kompoziciją be griežtos tvarkos ir pritvirtinti lipalo pagalba. Nereikia bijoti, kad baltas lipalas pritvirtinus matysis, nes išdžiūvęs jis taps bespalviu.

„Tvarios dekoracijos niekada neišeina iš mados. Jos ne tik džiugina akį savo natūralumu ir jaukumu, bet ir skatina kūrybiškumą, leidžiantį išvengti perteklinio vartojimo“, – sako floristė Evelina ir video pamokoje pažingsniui demonstruoja tvarios kompozicijos kūrimo etapus. Kviečiame mokytis!

Video:

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras


 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us