Raseinių naujienų portalas

NuomonėsVerslas

Prasidėjus žemės darbams – ūkio technika kliudo elektros atramas

Prasidėjus žemės ūkio darbams, fiksuojami pirmieji atvejai, kai dėl žemės ūkio technikos kliudytų ar nugriautų elektros oro linijų atramų yra nutraukiamas elektros energijos tiekimas. Tai ne tik sukelia nepatogumų klientams, dėl dingusio elektros energijos tiekimo, bet ir nuostolius „Energijos skirstymo operatoriui“ (ESO) bei įvykio kaltininkui.

Įsibėgėjus žemės ūkio darbams – pavasarį ir rudenį – į laukus išvažiavus žemės ūkio technikai, elektros atramų kliudymo ar nuvertimo atvejų padažnėja. Ūkininkai naudoja didelių gabaritų techniką, todėl manevruodami greta elektros oro linijų atramų, kartais neįvertina technikos gabaritų, apsisukimo spindulio ir tokiu būdu kliudo 0,4 kV arba 10 kV įtampos atramas.

Dėl elektros dingimo nepatogumus dažniausiai pajunta nedidelis kiekis klientų, tačiau ESO nuolatos deda visas pastangas, kad energijos tiekimas būtų atstatytas kaip tik įmanoma greičiau. Pernai tokių atvejų visoje šalyje buvo apie 20 – jų metu elektra atjungta per 300 vartotojų. Ankstesniais metais avarijų skaičius siekdavo pusę šimto ir daugiau.

Todėl žemės ūkio technikos vairuotojai raginami vairuoti ne tik atsakingai, bet ir saugiai – rūpintis savo ir aplinkinių saugumu, laikytis saugaus atstumo nuo elektros atramų, aplink jas manevruoti lėčiau ir itin atsargiai.

Jei nutinka, kad technika kliudo elektros oro linijų atramas, raginame apie įvykį kuo skubiau pranešti ESO nemokamu telefono numeriu 1852, sulaukti atvykstančių bendrovės darbuotojų, kurie vietoje įvertins pažeidimą ir imsis visų priemonių, kad elektros tinklas kuo skubiau būtų sutvarkytas. Pažeidus elektros laidus ar atramas, patariame jokiu būdu nesiartinti prie jų, neleisti artintis ir kitiems asmenims.

Žemės ūkio technikai pažeidus atramą, bendrovės specialistai informuoja policiją. Surašius eismo įvykio deklaraciją, siunčiama informacija įvykio kaltininko draudikui dėl nuostolių atlyginimo.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us