Raseinių naujienų portalas

KitaNuomonės

Senų daugiabučių gyventojams – valstybės parama mažajai renovacijai

Senų daugiabučių gyventojams, norintiems bent iš dalies atnaujinti savo namą ir taupiai jį šildyti, vėl bus suteikta valstybės parama mažajai renovacijai. Šiam tikslui numatyta 800 tūkst. eurų.

Parama skiriama daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemoms modernizuoti ir karšto vandens ruošimo iš atsinaujinančių energijos išteklių įrenginiams diegti.

Paraiškas šiai paramai gauti Būsto energijos taupymo agentūrai (BETA) turėtų pateikti namo bendrojo naudojimo objektų valdytojai, savivaldybės energinio efektyvumo didinimo programos įgyvendinimo administratoriai, šilumą tiekiančios įmonės ar kiti butų ir kitų patalpų savininkų įgalioti asmenys. Jos priimamos iki 2022 m. vasario 1 d. arba iki tol, kol nebus viršyta visa paramai numatyta suma.

Planuojantiems pagal BETA paskelbtą kvietimą gauti paramą mažajai renovacijai ir įsidiegti priemones energiniam efektyvumui didinti numatyta 30 proc. parama Klimato kaitos programos lėšomis – kompensacinių išmokų forma.

Gyventojai, siekiantys gauti paramą, privalo elevatorinius šilumos punktus pakeisti naujais, automatizuotais arba atnaujinti senus susidėvėjusius, kurie automatiškai nepalaiko užduotos karšto vandens temperatūros pastato vidaus karšto vandens tiekimo sistemoje. Apie 14 proc. daugiabučių vis dar naudojasi sovietinio tipo elevatoriniais šilumos punktais, o tai gali lemti 7-15 proc. didesnes sąskaitas už šildymą.

Pažymėtina, kad į paramą gali pretenduoti ir tie daugiabučiai namai, kuriuose šilumos punktas jau pakeistas ir įrengta nepriklausoma šilumos tiekimo sistema.

Parama bus skiriama radiatoriams ir vamzdynams keisti, termostatiniams ventiliams, individualių šilumos apskaitos prietaisų ar šilumos daliklių sistemai įrengti, išmaniajai apskaitai, skirtai vienalaikiam rodmenų nuskaitymui iš daliklių ir karšto vandens skaitiklių butuose, diegti ir kt.

Planuojantieji diegti įrenginius karštam vandeniui ruošti iš atsinaujinančių energijos išteklių paramą galės gauti saulės plokšteliniams ar vakuuminiams kolektoriams, boileriams ir akumuliacinėms talpoms, mažo galingumo šilumos siurbliams karštam vandeniui ruošti, saulės fotovoltinei elektrinei įrengti ir kt.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us