Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Didesnė dalis savivaldybių nusprendė nebegrąžinti 5-11 klasių moksleivių į mokyklas

Vyriausybei nuo pirmadienio leidus grąžinti į mokyklas 5-11 klasių moksleivius, didesnė dalis savivaldybių iki mokslo metų pabaigos nusprendė likti prie nuotolinio jų ugdymo, rodo Lietuvos savivaldybių asociacijos atlikta apklausa.

Atsakymus pateikė 43 iš 60 šalies savivaldybių, 26 iš atsakiusiųjų tvirtino, kad iki mokslo metų pabaigos moksleivių į klases nebegrąžins visiškai. Tarp šitaip apsisprendusiųjų yra ir Šiaulių, Klaipėdos savivaldybės, tačiau ir kituose didžiuosiuose miestuose grįžimas numatytas tik keliose mokyklose.

16 savivaldybių nurodė, jog penktokai-vienuoliktokai į klases grįš dalyje, t.y. bent vienoje iš mokyklų, nors keliose klasėse. Tai, jog visose įstaigose taikys tik kontaktinį arba mišrų mokymą, informavo viena – Kretingos rajono savivaldybė.

„Atsižvelgdami į gautus duomenis  priėmėme sprendimą ugdymą organizuoti mišriu būdu. Mokiniai, kurie mokosi kontaktiniu būdu, testuojasi. Tikimės, kad prie kontaktinio ugdymo,  prisijungs vis daugiau mokinių“, – savo atsakyme informavo savivaldybė.

Vyriausybė leido atnaujinti šių klasių ugdymą mokyklose tik su būtina sąlyga – šie moksleiviai ir pedagogai turi periodiškai tikrintis dėl COVID-19.

Dauguma savivaldybių tvirtina, kad kontaktinio ugdymo nuspręsta neatnaujinti, nes su tuo nesutinka tėvai, didesnė dalis savivaldybių, nurodžiusių, kad sutiko atnaujinti kontaktinį ugdymą, taip pat informavo, kad tai padarys tik kai kuriose mokyklose ir tik keliose klasėse. Pavyzdžiui, Trakų rajone iš 13 švietimo įstaigų pavienės klasės grįš keturiose mokyklose, Prienuose taip dirbs tik viena mokykla, Rokiškio rajone grįš tik kai kurios klasės trijose mažose mokyklose – apie 5 proc. galinčių tai padaryti moksleivių ir pan.

„Daugumoje savivaldybių sprendimai buvo priimti atsižvelgus į mokyklų bendruomenių apklausas ir tai, ar moksleivių tėvai sutiko, kad vaikai būtų testuojami. Todėl ir matome, kad yra savivaldybių, kuriose vieni moksleiviai toliau mokysis nuotoliniu būdu, kiti  – mišriu“, – BNS sakė Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovė Indrė Vilūnienė.

Ambicingesni grįžimo planai – tik Vilniuje

Iš didmiesčių, Moksleivių visai nebegrąžinti 5-11 klasių moksleivių nusprendė Klaipėda, Šiauliai, Kaune į klases dalis vyresniųjų klasių moksleivių grįš tik trijose mokyklose, Vilniuje šie moksleiviai nuo pirmadienio mokosi tik vienintelėje mokykloje, kiek vėliau iš dalies atnaujinti kontaktinį darbą planuoja dar apie 20 mokyklų iš beveik 120-ies įstaigų. 

„Sprendimus palikta priimti mokykloms, šiuo metu yra grįžusi tik Karalienės Mortos mokykla, kitos nespėjo pasiruošti, nes informacija apie kaupinių metodą pateikta tik penktadienį. Mūsų žiniomis, su savitestavimu planuoja grįžti apie 20 įstaigų, t.y. apie 3 tūkst. mokinių, kitos galvoja likti nuotoliniu būdu arba lauko erdvėse“, – BNS sakė Vilniaus savivaldybės administracijos direktorė Lina Koriznienė.

Ji taip pat sakė, kad bendruomenės žinios entuziastingai nesutiko dėl to, jog liko pernelyg mažai laiko iki mokslo metų pabaigos, kai kurie baiminasi, jog grįžus į klases vaikams ir kažkuriam iš bendraklasių susirgus, visiems tektų izoliuotis.

Panevėžyje kontaktinį mokymą 5-8 klasių moksleiviai atnaujino tik vienintelėje Vytauto Mikalausko menų gimnazijoje ir daugiau moksleivių savivaldybė grąžinti kol kas neplanuoja.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pabrėžia, kad pasirinkus mišrų ugdymo būdą, t.y. pakaitomis derinant nuotolinį ir kontaktinį mokymąsi, nuotoliniu būdu gali vykti ne daugiau nei pusė pamokų. Rekomenduojama ugdymą mokykloje ir namuose rotuoti kas savaitę, mažų mokyklų klasėms – kas dvi-tris dienas. Mokyklos skatinamos organizuoti pamokas lauke.

Kontaktinis ugdymas šių klasių moksleiviams gali būti atnaujintas tik periodiškai testuojantis dėl COVID-19, jei su tuo nesutinka dalis klasės, šie moksleiviai mokosi nuotoliniu būdu, o jei tokių mokinių keliose klasėse yra daugiau, rekomenduojama sudaryti laikinas paralelinių ar net skirtingų klasių grupes nuotoliniam mokymuisi.

Anksčiau leista į mokyklas grįžti pradinukams ir abiturientams.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us