Raseinių naujienų portalas

KultūraLaisvalaikis

Vasaros pradžią pažymi šeštasis skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“

Šiandien startuoja jau šeštą kartą Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių ir savivaldybių viešųjų bibliotekų, mokyklų bibliotekų bei Lietuvos aklųjų bibliotekos kartu su Kultūros ministerija rengiama skaitymo akcija „Vasara su knyga“. Ji tęsis iki rugpjūčio 31 d.

Organizatoriai džiaugiasi, kad šis skaitymo iššūkis kasmet sulaukia vis gausesnės dalyvių auditorijos. Pernai akcijoje dalyvavo 20 553 skaitytojai, iš viso perskaitytos 93 035 knygos. Ši iniciatyva yra viena iš nacionalinės Skaitymo skatinimo programos 2019–2021 metų veiksmų plano priemonių.

Akcijos šūkis „Knyga – vasaros desertas!“, pasak jos šiųmetės koordinatorės Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos, šįkart kviečia atrasti, kad knyga, kaip ir desertas, suteikia saldumo, naujų spalvų, atgaivina mintis ir veda į nuotykį. Kad skaitymas būtų skaniausias šios vasaros desertas, iššūkio dalyviams linki ir rašytojas Tomas Dirgėla, šių metų skaitymo šventės ambasadorius.

Priimti skaitymo iššūkį kviečiama visus – jaunimą, moksleivius, šeimas su vaikais, dirbančiuosius ir senjorus, užsienyje gyvenančius lietuvius. O ypač – kiekvieną, turintį knygų skaitymą sunkinančią negalią. Šįkart skaitymo akcijoje bus sukurta nauja rubrika „Skaitymas man iššūkis“, kur dalyvauti bus kviečiami regos sutrikimų, disleksiją, autizmo spektro sutrikimų ar judėjimo negalią turintys skaitytojai. Akcijos palaikymo komandoje – virtuali biblioteka ELVIS. Ši informacinė sistema dėl ligos ar negalios negalintiems skaityti ir turintiems tai patvirtinantį dokumentą žmonėms suteikia prieigą prie įvairių garsinių knygų. 

„Pasiteiravome Lietuvos higienos instituto, kiek Lietuvoje yra žmonių, negalinčių skaityti įprasto spausdinto teksto, – sako Lietuvos aklųjų bibliotekos direktorė Inga Davidonienė. – Atsakymas pribloškė: 450 tūkstančių. Taip pat žinome, kad prie šio skaičiaus prisideda disleksiją turintys žmonės, kuriems taip pat sunku skaityti įprastą tekstą. Europos šalyse disleksiją turinčių asmenų priskaičiuojama 10–20 procentų. Akivaizdu, kad artimiausioje kiekvieno iš mūsų aplinkoje yra žmogus, kuriam sunku skaityti. Gal tėvai ar seneliai, gal vaiko klasės draugas – pagelbėkime jiems susikurti skaitymo džiaugsmą, rekomenduokime garsines virtualios bibliotekos ELVIS knygas.“ 

Dalyvauti skaitymo iššūkyje paprasta: galima kreiptis į savo biblioteką, kad darbuotojai užregistruotų kaip iššūkio dalyvį, arba registruotis savarankiškai svetainėje. 

Šios vasaros užduotys:

  • Perskaityti detektyvinę knygą;
  • Perskaityti knygą, kurios pavadinimą sudaro ne mažiau kaip 4 žodžiai;
  • Perskaityti literatūrine premija apdovanotą knygą;
  • Perskaityti praėjusiame tūkstantmetyje išleistą knygą;
  • Perskaityti linksmą knygą. 

Šiemet skaitymo iššūkį remia ir stiprina būrys prizų steigėjų. Net 14 vertingų prizų iššūkį įveikusiems dalyviams įsteigė pagrindinis rėmėjas išmaniųjų technologijų bendrovė „Xiaomi“. Viso iššūkio metu „Vasara su knyga“ „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose vyks įvairių konkursų, kuriuose taip pat bus galima laimėti prizų. 

Akcijos organizatoriai: Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija, Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, Kultūros ministerija. Pagrindinis rėmėjas – „Xiaomi“, pagrindinis informacinis rėmėjas – LRT.

Daugiau informacijos apie skaitymo iššūkį, taisykles, registracijos formą ir naujienas rasite akcijos svetainėje ir „Facebook“ paskyroje.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us