Raseinių naujienų portalas

KitaKultūra

Likimo valiai paliktą šunytę išgelbėjo pro šalį ėję policijos pareigūnai

Birželio 2 d. Šiaulių apskrities policijos kinologas Aivaras Rinkevičius su vyriausiuoju patruliu Daumantu  Miniausku tarnybos metu stabtelėjo nuošalioje Šiaulių miesto vietoje, nes reikėjo pavedžioti tarnybinį šunį Hašą. Vaikštinėdami atokiais žmonių nelankomais takeliais pareigūnai netikėtai išgirdo cypimą ir, pasekę paskui sklindantį garsą, rado krūmuose pririštą dar visai mažą kalytę. Akivaizdu, kad nepastebimoje vietoje paliktas gyvūnas buvo pasmerktas lėtai, kankinančiai mirčiai.

Dabar mažylė saugi ir laiminga, nes Aivaras su Daumantu ją nuvežė į gyvūnų globos namus, kur šunyte bus pasirūpinta tol, kol atsiras naujieji šeimininkai.

Visgi, jei niekas į atokią vietovę nebūtų užklydęs, vienui viena pririšta kalytė būtų leidusi ilgas dienas, kol galiausiai būtų mirusi.

Labai gaila, dalis augintinį norinčių turėti žmonių neįvertina, jog gyvūnas – ne žaislas ir juo reikia tinkamai rūpintis. Kai kurie tai supratę staiga augintinio nebenori ir ieško būdų, kaip juo atsikratyti, o tie būdai kartais, deja, labai žiaurūs.

Policija primena, kad Lietuvos Respublikos baudžiamamajame kodekse už žiaurų elgesį su gyvūnais numatomos įvairios bausmės, tarp jų ir laisvės atėmimas.

Šiaulių apskr. VPK vyresnioji specialistė Dovilė Vaitekūnaitė

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us