Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Prezidento patarėjas protestuotojams dėkojo už aktyvumą, pabrėžė piliečių nuomonės svarbą

Prezidento patarėjas Povilas Mačiulis ketvirtadienį už aktyvumą padėkojo prie Prezidentūros susirinkusiems protestuotojams bei išsakė nerimą dėl nepriimto Referendumo konstitucinio įstatymo, teigdamas, kad piliečių nuomonės klausti reikia.

„Norisi padėkoti jums už aktyvumą. Jūs parodėte, jog lietuviai yra aktyvi tauta, jūs parodėte, kad savo nuomonę ir savo įsitikinimus jūs galite ginti rodydami tai, girdėdami tą poziciją iš valdžios, kuriai nepritariate, jūs netylite, jūs kalbate ir sakote. Tai pirmiausia ačiū jums už aktyvumą“, – į susirinkusiuosius kreipėsi P. Mačiulis.

Šie jo žodžiai buvo palydėti plojimais ir mušamais būgnais.

Prezidento patarėjas kalbėjo, kad Lietuvoje nuomonės išsiskiria daugeliu klausimų, tačiau nepaisant to, turime būti „kiek įmanoma labiau vieningi“ ir išlikti viena Lietuva, net ir girdėdami kitokias pozicijas.

Vis dėlto jis išreiškė nerimą dėl tik dabar Seimą pasiekusio Referendumo konstitucinio įstatymo.

„Tačiau tikrai yra daug nerimo ženklų dėl to, kas vyksta šiuo metu Lietuvoje. Pirmiausia aš noriu paminėti referendumo galimybę. Jūs turbūt žinote, kad tik šiandien Vyriausybė registravo Referendumo įstatymą ir tai reiškia, kad jeigu Seimas nespės priimti šio įstatymo iki liepos mėnesio, jūs, aš ir kiti Lietuvos piliečiai praranda savo pilietinę teisę į referendumą“, – kalbėjo jis.

„Pasigirsta daug nuomonių iš politikų, iš valdžios atstovų, kad klausti piliečių nuomonės – nereikia. Klausti nuomonės – reikia. Ar referendumu, ar apklausomis“, – kalbėjo politikas.

P. Mačiulis pabrėžė, kad negalima bijoti išsiskiriančių nuomonių. Šiuos žodžius palydėjo pritariantys šūksniai.

„Perduodu nuoširdžiausius linkėjimus nuo prezidento Gitano Nausėdos, kuris negali šiandien čia ateiti iki jūsų, nes šiuo metu dalyvauja paruošiamajame Europos Vadovų Tarybos pasitarime. (…) Jūs turbūt puikiai žinote, kad ir prezidentą iš Europos Vadovų Tarybos bando išstumti kai kurie politikai“, – kalbėjo prezidento patarėjas.

Į tai minia ėmė skanduoti, jog to neleisianti. Vis dėlto P. Mačiulis teigė, kad tai irgi yra „kitokia nuomonė, kurią reikia išklausyti ir išgirsti“.

Mitingas prie Seimo prasidėjo antradienį, trečiadienį jis taip pat vyko prie Vyriausybės, ketvirtadienį – prie Prezidentūros. Keliasdešimt žmonių piketą tęsė ir prie parlamento.

Kadangi Vilniaus miesto savivaldybė nedavė leidimo mitingui, nes įvertino jį kaip politinę akciją, protestuotojai stoviniuoja grupelėmis. Mat akcijai iki 15 žmonių leidimo nereikia.

Sostinės policija pranešė pradėjusi keletą administracinės teisenos pažeidimų per protesto akcijų, taip pat – ir dėl Susirinkimų įstatymo pažeidimo.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us