Raseinių naujienų portalas

Laisvalaikis

Antradienį Lietuvoje vėl fiksuotas šilumos rekordas

Antradienį Lietuvoje vėl viršytas dienos šilumos rekordas ir fiksuota ir tropinė naktis, teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Aukščiausia temperatūra antradienį nustatyta Akmenėje – 33,6 laipsniai, taip net 1,7 laipsnio buvo pagerintas 21 metų senumo birželio 22-osios šilumos rekordas: 2000-aisiais šią dieną Šilutėje buvo sušilę iki 31,9 laipsnio. 

Pasak tarnybos, antradienį visoje Lietuvos teritorijoje oras įkaito virš 31 laipsnio, tik Laukuvos matavimo stotyje fiksuota 30,9 laipsnio šiluma.

Taip pat daug kur fiksuota tropinė naktis, kai temperatūra nenukrenta žemiau 20 laipsnių – ši riba viršyta 11-oje meteorologijos stočių, dar šešiose temperatūra buvo artima 20-čiai laipsnių.

Iki šiol šilčiausia naktis Lietuvoje registruota 2006-ųjų liepos 8-ąją Nidoje, kuomet oro temperatūra žemiausiai nukrito tik iki 24,4 laipsnio.

Pro vakarinę šalies dalį nakties metu dar praslinko ir liūtys su perkūnija – Klaipėdoje užfiksuota net 19,1 mm kritulių  

Meteorologų duomenimis, artimiausiu metu daugelyje šalies vietovių lankysis trumpų liūčių debesys, o nuo Joninių slops ir karštis.  

Trečiadienį dieną – daug kur trumpi lietūs su perkūnija, kai kur lis smarkiai, iškris kruša. Vėjas bus pietryčių, pietų, pereinantis į pietvakarių, vakarų, 6-11 m/s, per perkūniją vietomis galimi gūsiai iki 15-20 m/s.

 Aukščiausia temperatūra bus 28-33, vakariniame šalies pakraštyje – 23-25 laipsniai šilumos

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us