Raseinių naujienų portalas

Grįžo nugalėtojai! Iš Torunėje, Lenkijoje, vykusio tarptautinio „FireFit“ stipriausiųjų ugniagesių gelbėtojų čempionato Lietuvos stipriausiųjų ugniagesių gelbėtojų komanda grįžo ne tik su krūva medalių, bet ir svarbiausioje – estafetės rungtyje įveikę šių metų Europos čempionę – Lenkijos „Scantex Team“ komandą. „Mūsų rezultatai skyrėsi tik sekundės dalimis, su varžovais ėjom koja į koją, finale nepadarėme nė vienos klaidos ir tai padėjo mums nugalėti”, – sakė komandos kapitonas Andrius Ašmontas.

Čempionate dalyvavo stipriausios Lenkijos, Slovėnijos, Vokietijos, Estijos ir Ukrainos komandos. Net ir po trumpo pasirengimo šioms varžyboms, Lietuvos valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų komandos rezultatai nudžiugino. Pasak A. Ašmonto, važiuodami į čempionatą, jie nė nežinojo, ko tikėtis, manė tik pasitikrinsią savo galimybes: „Tačiau patirtis daro savo, mūsų laikas buvo labai geras, todėl pavyko laimėti.“ Šioje prestižinėje rungtyje dalyvavo Andrius Ašmontas, Modestas Mikolaitis, Gintautas Samauskis, Romualdas Vilimas ir Rokas Lindenis.Individualiuose startuose mūsų ugniagesiai gelbėtojai taip pat pasiekė aukštus asmeninius rezultatus. Modestas Mikolaitis užėmė 4-ąją vietą, Andrius Ašmontas – 6-ąją. Ilgametis Joniškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojas Saulius Norušaitis, šiuo metu savanoriaujantis Joniškio savivaldybės priešgaisrinėje tarnyboje, buvo nepralenkiamas vyrų per 45 m. amžiaus grupėje ir iškovojo 1-ąją vietą. Moterų individualiuose startuose Regina Bartkutė užėmė 2-ąją vietą. Dvejetų varžybose Modestas Mikolaitis ir Rokas Lindenis užėmė 3-iąją vietą. Mišriose porose (vyras ir moteris) Andrius Ašmontas ir Regina Bartkutė – 2-ąją vietą.Susumavus trijų geriausių ugniagesių gelbėtojų individualių startų rezultatus, Lietuvos komanda (Andrius Ašmontas, Modestas Mikolaitis ir Gintautas Samauskis) užėmė 2-ąją vietą.Komandinėje Mix rungtyje vienoje komandoje dalyvavę Regina Bartkutė ir Saulius Norušaitis bei 2 čekai ir 1 vokietis, iškovojo 1-ąją vietą.Pasak komandos vadovo – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vyriausiojo patarėjo Vladislavo Zapolskij, čempionatas buvo puikiai organizuotas, o mūsų komandos narių nuotaika – kovinga: „Jie Europos čempionato, vykusio birželio 16-19 dienomis Vokietijoje, nugalėtojams lenkams leido tik savaitę pasidžiaugti čempionų vardu.“ Prieš čempionatą stipriausiųjų ugniagesių gelbėtojų komandą išlydėjo ir sėkmės varžybose jiems palinkėjo departamento direktorius Saulius Greičius. Tai pirmosios Lietuvos stipriausiųjų ugniagesių gelbėtojų rinktinės varžybos po ilgos beveik dvejų metų pertraukos.