Raseinių naujienų portalas

LaisvalaikisPramogos

Zoologijos sode Kaune – paskutinė darbo diena prieš užsidarant renovacijai

Sekmadienį Lietuvos zoologijos sode – paskutinė lankytojams atvira darbo diena, nuo kitos savaitės šioje istorinėje Kauno vietoje prasidės maždaug dvejus metus truksianti renovacija.

„Nuo pirmadienio Zoologijos sodas užsidaro ir kitą kartą į gyvūnus žmonės galės ateiti pažiūrėti tik 2023 metų rudenį“, – BNS teigė vyriausiasis biologas Benas Arūnas Noreikis.

Aplinkos ministerija nurodo, kad renovacijos metu bus atnaujinami arba statomi nauji, didesni pastatai ir voljerai, įrengiamos naujos edukacinės erdvės, laboratorijos. Bene didžiausias iššūkis rangovams – 1954 metais statyto liūtų pastato renovacija, išlaikant jo autentiškumą.

Prie jo bus jungiamas daugiau nei du tūkstančius kvadartinių metrų užimsiantis egzotariumas – šilumamėgiams gyvūnams skirtas pastatas su edukaciniu centru.

Vaikams bus kuriama nauja erdvė „Mažylių zoo“ su triušiais, paukščiais, ožkomis ir kitais naminiais gyvūnais.

Palengvinti lankytojų judėjimui bus įrengtas apžvalgos bokštas su liftu, jungiantis viršutinę ir apatinę zoologijos sodo teritorijos dalis.

Numatomų darbų kaina – 18,3 mln. eurų. Jie finansuojami Europos Sąjungos ir šalies biudžeto lėšomis.

Trečdalis gyvūnų iškeliaus į kitas šalis

Pasak B. A. Noreikio, daugumą šiuo metu Zoologijos sode esančių gyvūnų bus galima pamatyti ir po renovacijos, tačiau dalis iš jų iškeliaus į kitas šalis.

„Lietuvoje liks apie du trečdalius gyvūnų. Likę gyvūnai bus išsiunčiami į kitus zoologijos sodus. Šis procesas jau prasidėjęs. Snieginiai leopardai iškeliavo į Vengriją, ruonis – į Rusiją, Karaliaučiaus sritį, meškėnai – į Rygą, antilopės gnu – į Lenkiją, begemotas iškeliaus į Pietų Afrikos Respubliką“, – dėstė vyriausiasis biologas.

Pasak jo, šie gyvūnai į Lietuvą nebegrįš.

„Jie nebelieka mūsų kolekcijos plane. Turėsime naujų gyvūnų rūšių, kurie užims jų vietą, Mes labiausiai atsižvelgiame ne į tai, kokie gyvūnai yra atraktyvūs, bet daug dėmesio skiriame nykstančių gyvūnų rūšims“, – aiškino B. A. Noreikis.

Į Lietuvą ketinama atvežti Komodo varaną, raganosį, skruzdėdą ir panašius gyvūnus.

B. A. Noreikio teigimu, kol vyks renovaciją, darbų Zoologijose sode nestigs, nes reikės prižiūrėti likusius gyvūnus.

„Turėsime užtikrinti ne tik fizinę, bet ir psichologinę gerovę, kad jie nenuobodžiautų“, – sakė jis.

Zoologijos sodas Kaune atidarytas 1938 metais, nuo tada jis iš esmės nebuvo atnaujintas.

Dėl netinkamai organizuoto renovacijos projekto įgyvendinimo iš pareigų 2019 metais atleistas zoologijos sodo direktorius Aurimas Didžiokas.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us