Raseinių naujienų portalas

Politika

Premjerė: grąžinti reikalavimui dėl kaukių pakaks ekstremalios situacijos režimo

Vyriausybė planuoja grąžinti reikalavimą dėl privalomo kaukių dėvėjimo uždarose patalpose ir tam pakaks ekstremalios situacijos režimo, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Ekstremalios situacijos reglamentavime bus tie pakeitimai padaryti ir bus praplėstas reikalavimų sąrašas dėl kaukių dėvėjimo uždarose patalpose“, – antradienį žurnalistams Seime sakė I. Šimonytė.

Pasak premjerės, jei bus spėti parengti projektai, šį klausimą Vyriausybė svarstys trečiadienį.

Vyriausybės vadovė taip pat patvirtino, kad daugiau pakeitimų, pvz., nustatant taisykles renginiams, kaip buvo svarstoma anksčiau, neplanuojama. 

Vyriausybės vadovė pabrėžė, kad esminis klausimas pasirenkant teisinį režimą – karantiną ar ekstremalią padėtį – yra tai, kam teks atsakomybė už kaukės nedėvėjimą.

„Iš paskutinių teisininkų išvadų panašu, kad apsieisim su ekstremaliąja padėtim, buvo pagrindinis klausimas, ar atsakomybė ekstremalios situacijos atveju už reikalavimo nesilaikymą tenka tam, kam turėtų tekti – ne paslaugų teikėjui, ne pardavėjui, ne įstaigai, ne organizatoriui, o žmogui, kuris nesilaiko reikalavimų. Teisininkai patikino, kad taip, taip būtų net ir nesant karantino režimo“, – sakė premjerė.

Blogėjant epidemiologinei situacijai valdžios institucijos planuoja įvesti privalomą kaukių dėvėjimą uždarose erdvėse.

Dabar turintiesiems galimybių pasą kaukių dėvėjimas yra rekomenduojamas.

Lietuva  praėjusią savaitę įžengė į blogiausią, „juodąją“, pandemijos spalvinę zoną. Statistikos departamento antradienį paskelbtais duomenimis, per praėjusią parą nustatyti 1225 nauji COVID-19 atvejai, mirė 11 žmonių.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų pasiekė 634,7 – per parą paaugo keliolika punktų. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us