Raseinių naujienų portalas

NaujienosPolitika

Valdantieji telkia balsus atmesti veto dėl mokamų testų

Valdantieji telkia balsus siekdami atmesti prezidento Gitano Nausėdos veto dėl mokamų testų nepasiskiepijusiems darbuotojams, patvirtino Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Jos teigimu, pagrindinė priežastis atmesti veto yra siekis suvaldyti pandemiją, o ne noras laimėti politinę kovą.

„Taip, šitas klausimas yra svarbus mūsų daugumai, bet svarbus yra pandemijos valdymo klausimas, ir mes stengiamės užtikrinti, kad pakaktų balsų. (…) Tai, jog siekiame užtikrinti, kad valdančiosios daugumos atstovai dalyvautų posėdyje, nebūtų išvykę komandiruotes, yra susiję su atsakingu požiūriu į dabartinę situaciją“, – trečiadienį interviu Žinių radijui sakė V. Čmilytė-Nielsen.

„Aš rytojaus balsavimą vertinu per pandemijos prizmę ir tikrai ne per kokios nors priešpriešos ar kovų, manau, kad tai visiškai antraeiliai dalykai, o pirmaeilis dalykas yra pandemijos valdymas. Tai yra priemonės, kurios užtikrintų, kad žmonės nenustoja skiepytis ir viliuosi, kad mes po kelių savaičių pamatysime kreivės pasikeitimą ir pozityvias tendencijas. Tam reikia įvairių sprendimų – tiek paskatinimo, tiek sugriežtinimų“, – kalbėjo parlamento vadovė.

Naujienų portalas „15min“ trečiadienį pranešė, kad valdantieji telkia pajėgas balsuoti dėl prezidento veto nepasiskiepijusių darbuotojų mokamiems testams: norėdami dalyvauti svarbiame balsavime, kai kurie valdančiosios koalicijos atstovai atšaukia bei trumpina komandiruotes.

Pasak portalo, iš užsienio komandiruočių anksčiau grįžta užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, aplinkos ministras Simonas Gentvilas, o Seimo Žmogaus teisių komiteto vadovas Tomas Vytautas Raskevičius atšaukė komandiruotę.

Ketvirtadienį Seimas balsuos dėl prezidento Gitano Nausėdos veto Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisoms, kad periodiškai testuotis dėl COVID-19 turintys nepasiskiepiję darbuotojai nuo gruodžio 1 dienos tai darytų savo lėšomis.

Valdantieji siekia atmesti šalies vadovo veto, tam jiems reikia ne mažiau kaip 71 balso. Valdančioji koalicija Seime turi 74 balsus.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us