Raseinių naujienų portalas

KitaLaisvalaikis

Pristatyta 17-oji „Lietuvos kariuomenė fotografijoje“ paroda, KAM kviečia kariuomenę pamatyti iš arčiau

Parodoje, kuri bus eksponuojama iki gruodžio 30 d. priešais Krašto apsaugos ministeriją, – geriausios pastarųjų metų nuotraukos krašto apsaugos tema. 17-tą kartą organizuotame konkurse varžėsi daugiau nei 400 nuotraukų, kurias atsiuntė 39 profesionalūs ar mėgėjai fotografai. Ekspertų komisija atrinko penkiasdešimt geriausių nuotraukų. Gruodžio 22 d. aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos vyks konkurso nugalėtojų apdovanojimo ceremonija. Joje dalyvaus krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

Kariuomenę iš šalies kiekvienas įsivaizduojame vis kitaip. Būtent parodyti ją visuomenei įvairiais rakursais – besitreniruojančią su pažangiausia technika, vykdančią užduotis sausumoje, jūroje ir ore, tačiau ir poilsio akimirką, kasdienėse situacijose, šventėse ir siekiama tradiciniu Krašto apsaugos ministerijos organizuojamu Tado Dambrausko konkursu „Lietuvos kariuomenė fotografijoje“.

Arno Čemerkos nuotrauka

„Šiandienos kariuomenė – užaugusi, tvirta, moderni, besitreniruojanti ir stovinti šalia stipriausių šalių kariuomenių. Tokią ją matau ir tokia didžiuojuosi. Džiaugiuosi, kad jau septyniolika metų Lietuvos kariuomenės paveikslą piešti padeda fotografai – tiek mėgėjai, tiek profesionalai. Jūs kuriate scenarijų ir savo „taiklia kalba“ pasakojate istorijas apie mūsų karius“, – teigia konkurso nuotraukų vertinimo komisijos pirmininkas gen. ltn. V. Rupšys.

Dalyvių nuotraukas šiemet vertino komisijos nariai: fotografas Vidmantas Balkūnas, multimedijų žurnalistė Berta Tilmantaitė, Lietuvos žurnalistų sąjungos Spaudos fotografų skyriaus pirmininkė Evgenia Levin ir fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Stanislovas Žvirgždas.

Komisija skirtingose kategorijose atrinko 6 geriausias nuotraukas, kurių autoriai bus apdovanoti piniginiais prizais. Tarp laureatų: Arnas Čemerka, Ramūnas Danisevičius, Eimantas Genys, Vilma Lisauskaitė, Ieva Želvytė.

Ramūno Danisevičiaus nuotrauka

Su konkurso istorija, nuotraukomis ir komisijos vertinimu taip pat galima susipažinti čia: www.isarciau.lt

Apie karo fotografą ir operatorių Tadą Dambrauską

Karo fotografo ir operatoriaus Tado Dambrausko vardas šiam fotokonkursui suteiktas siekiant įamžinti jo atminimą ir nuopelnus. Tadas Dambrauskas Krašto apsaugos departamente pradėjo dirbti 1990 metais, netrukus buvo paskirtas Vilniaus operatyvinės grupės instruktoriumi-metodininku. Vėliau dirbo žurnalo „Karys“ fotografu, brigados „Geležinis Vilkas“ ir Krašto apsaugos ministerijos operatoriumi. Jis sukaupė unikalų nuotraukų ir vaizdų archyvą – fiksavo Lietuvos kariuomenės raidą nuo Sąjūdžio žaliaraiščių iki modernios kariuomenės. Dirbdamas T. Dambrauskas nevengė rizikos ir netradicinių sprendimų, dėl „gero kadro“ buvo pasiryžęs pralaužti bet kokius ledus. Jis pirmasis ir vienintelis kariuomenėje filmavo parašiutininkus prisirišęs prie lėktuvo sparno, nuolat leisdavosi į sudėtingus žygius kartu su kariais, fiksavo pirmųjų tarptautinių lietuvių misijų akimirkas Balkanų regione ir Afganistane.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us