Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Ugniagesiai ragina saugiau švęsti šv. Kalėdas, atsargiai elgtis virtuvėje

Lietuvoje pastaruoju metu padaugėjus gaisrų ir per juos žuvusiųjų, ugniagesiai ragina saugiau švęsti šv. Kalėdas, atsargiai elgtis virtuvėje. 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros organizavimo skyriaus viršininkas Aurimas Gudžiauskas primena gyventojams per šventes atsargiai elgtis ir su žvakėmis, nepalikti jų be priežiūros.

„Eidami miegoti, būtinai jas užgesinkite, išjunkite eglutės girliandas“, – pranešime sako jis.  

A. Gudžiauskas įspėja ir šeimininkaujančius virtuvėje ir gaminančius maistą šventėms.

„Jeigu užkaitėte puodą ar uždėjote keptuvę, jokiu būdu nenueikite į kitą kambarį trumpam prigulti, pailsėti ar pažiūrėti televizorių. Jums užsnūdus ar susidomėjus įdomia laida, nė nepastebėsite, kaip puodas ims svilti. Kad neprarastumėte savo namų, o gal net ir gyvybės, neišeikite iš virtuvės, kol nebaigsite gaminti maisto“, – sako ugniagesys.

Jeigu puode ar keptuvėje užsidegė riebalai, jokiu būdu negalima jų gesinti  jų vandeniu, nes įvyks sprogimas. Puodą ar keptuvę reikia uždengti dangčiu ar storu audiniu, kad į vidų nepatektų oras, ir išjungti dujas ar elektrą viryklėje. Vien šiemet nuo svylančio maisto jau kilo 458 gaisrai.

Iš viso šiemet liepsnos pasiglemžė 87 žmonių gyvybes. Gaisruose žuvo 52 vyrai, 27 moterys, o aštuonių žuvusiųjų tapatybė nenustatyta. Žuvusiųjų amžiaus vidurkis – 64 metai.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, miesteliuose ir kaimo vietovėse žuvo 60 (69 proc.) žmonių, miestuose – 27 (30 proc.). Dienos metu žuvo 53 gyventojai, naktį – 34.

Pastarosiomis dienomis gaisrų skaičius išaugo kone du kartus – jeigu gruodžio pradžioje per parą šalyje būdavo registruojama, pavyzdžiui, 18 gaisrų, dabar dvigubai daugiau – daugiau nei 30 parą. Žmonių žūtys ugnyje registruotos kasdien.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us