Raseinių naujienų portalas

KitaVerslas

Didžiausios pasaulio bendrovės

Pasaulyje netrūksta milžiniškų įmonių ir korporacijų, kurios skaičiuoja milijoninį ar net milijardinį pelną per metus.

Prekybos įmonės, automobilių gamintojos, lažybų bendrovės ir dar daugiau įvairių įmonių patenka tarp didžiausių įmonių pasaulyje.

Pati didžiausia pasaulio įmonė yra „Walmart“ (WMT), kuri skaičiuoja 542 mlrd. Pajamas, o grynosios „Walmart“ pajamos siekia 17,9 mlrd. JAV dolerių. „Walmart“ rinkos kapitalas yra net 392,8 mlrd., o 1 metų bendra grąža siekia 22,4 proc. „Walmart“ priklauso Niujorko vertybinių popierių biržai.

„Walmart“ yra įkurta 1962 metais ir išaugo į vieną didžiausių mažmenininkų pasaulyje. Bendrovė valdo nuolaidų parduotuves, supercentrus, kaimynystės rinkas, taip pat ir patikimą internetinę platformą. „Walmart“ parduoda daug įvairių prekių, įskaitant drabužius, namų apyvokos prekes, knygas, papuošalus, maistą ir gėrimus, farmacijos reikmenis bei automobilių įrangą.

Antroje vietoje šiame sąraše atsidūrė „China Petroleum and Chemical Corp.“ (SNP). Jos pajamos siekia 355,8 mlrd. JAV dolerių, kai grynosios pajamos siekia 486,6 mln. JAV dolerių. SNP rinkos kapitalas iekia 5,5 mlrd. JAV dolerių, o bendra 1 metų grąža – -21,7 proc.

Tai yra įvairių naftos chemijos ir naftos produktų gamintoja ir platintoja. Bendrovės produktai apima benziną, dyzeliną, žibalą, sintetinius kaučiukus ir dervas, reaktyvinį kurą, chemines trąšas ir kitus susijusius pasiūlymus. Taip pat žinomas kaip „Sinopec, China Petroleum and Chemical“ yra viena didžiausių naftos perdirbimo, dujų ir naftos chemijos įmonių pasaulyje. Šią įmonę administruoja Kinijos Liaudies Respublikos valstybės taryba.

Trečioje vietoje atsidūrė „Amazon Inc“ (AMZN), kurios pajamos siekia 321,8 mlrd. JAV dolerių, o grynosios pajamos siekia 13,2 mlrd. JAV dolerių. „Amazon“ rinkos kapitalas siekia net 1,6 trilijono JAV dolerių, o 1 metų bendra grąža siekia 78,5%. „Amazon“ birža yra NASDAQ.

„Amazon“ yra didžiausia pasaulyje mažmeninė prekyba internetu pagal rinkos dydį. Bendrovė savo veiklą pradėjo internetinis knygynas ir nuo to laiko išaugo tiek, kad apima beveik visas mažmeninės prekybos kategorijas. „Amazon“ ne tik parduoda produktus per savo el. prekybos platformą, bet turi ir dukterines įmones, įskaitant „Whole Foods Market“ ir namų apsaugos įmonę „Ring“. Sparčiausiai augančios „Amazon“ verslo sritys yra kompiuterijos paslaugos, prenumeruojami produktai, kaip „Amazon Prime“ ir filmų bei kitų pramogų transliacija.

Ketvirtoje vietoje atsidūrė kita Kinijos įmonė – „PetroChina Co. Ltd“ (PTR), kurios pajamos yra 320 mlrd. JAV dolerių, o grynosios pajamos praėjusiais metais buvo -1,8 mlrd. JAV dolerių. Rinkos kapitalas siekia 59,2 mlrd. JAV dolerių.

Naftos ir dujų bendrovė „PetroChina“ užsiima naftos ieškojimu, plėtra, gamyba ir pardavimu. Ji taip pat gamina naftos chemijos produktus. „PetroChuna“ yra Kinijos valstybinės nacionalinės naftos korporacijos filialas, įtrauktas į biržos sąrašus.

Penktoje vietoje yra visiems puikiai žinoma „Apple Inc.“ (AAPL), kurios pajamos siekia 273,9 mlrd. JAV dolerių, o grynosios pajamos – 58,4 mlrd. JAV dolerių. „Apple“ rinkos kapitalas siekia net 2 trilijonus JAV dolerių.

„Apple“ kuria, gamina ir parduoda platų vartotojų technologijų produktų asortimentą, įskaitant išmaniuosius telefonus, nešiojamus kompiuterius, planšetes, nešiojamus įrenginius, namų pramogų įrenginius ir kt. Tarp populiariausių bendrovės produktų yra „iPhone“ išmaniųjų telefonų linija ir „Mac“ kompiuterių linija. 

Užsk.:21/12/30

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us